vodem

kimseoralıolmasınbendeburalıdeğilimzaten kimseoralıolmasınbendeburalıdeğilimzaten
vodafonun internete girme şeysi. iyi hizmet veriyorlar, bnm evdeki adsl den hızlı valla. bir de bu tarz vınndır, vodemdir, içine taktıkları bir sim kart sayesinde internete bağlanabiliyor. telefon sim kartıyla aynı.

dün gece biri bana sms atmış. ben bile vodemimin içindeki sim kartın numarasını bilmiyorum, elalem bana iyiki varsın diye sms atıyor. kim olduğunu bilmiyorum ama, sağolasın, sen de iyi ki varsın, zira bu sözü duymak istediklerimden duyamıyorum bu aralar.
unknow unknow
ilk hafta manyak gibi hızlı olan tt yi sollayan 2 hafta tt seviyesine düşen hızına rağmen büyük kolaylık sağlayan zama zingo
kızıl kurt kızıl kurt
vodafone'un 3g modemine koyduğu isim. geçen sene apartmanımız yeni bina olduğundan, nakil işlemleri bir 2-3 ay sürdü, bu süre zarfında eve internet ve telefon hattı çektiremediğimden, 3 aylık sözleşmeli bir tane aldım bu vodemden. hız konusunda bir sıkıntı yaşamadım, bulunduğum bölgede 3g gayet iyi çekiyordu, edgedeyken bile hızı normal sayılabilirdi, ama ücret konusunda tam bir kazıklama makinesi. 4 gb verdikleri kotaya uploadda dahil, böylece 4 gblık kota 2 haftayı zor gördü haliyle, kota bitmesin diye youtube'dan müzik açmadım, film izlemedim, sadece facebook ve twitter için kulandım ve 1 haftada kota bitti. 2-3 ay çok yüksek meblağlarda ücret ödedim, 3 ayı doldurur doldurmaz da gidip kapattım. mecbur kalmadıkça sakın bulaşmayın, fiber internet wifi gibisi yok.
edit: vodem aboneliğinizi iptal ettikten sonra vodemin yanında aldığınız sim kartı da ya kapatın, yada faturasız hatta çevirin, yoksa vergi olarak her ay kartınızdan 5 tl kesiliyor(kredi kartınızla otomatik ödeme talimatı verdiyseniz, yoksa fatura geliyor)