wattpad

1 /
absinthedeğilabsent absinthedeğilabsent
kanada yapımı olan kuruluş binlerce kitabı okuma olanağı sağlarken, tek kuruşta para almıyor üstüne üstlük kendin yazdığın hikayeleri de okuyucularla paylaşabiliyorsun. zaten buraya kadar hiç bir problem yok asıl sorun justin bieber ve one direction hayranlarının yazdığı hikayelerle siteyi ele geçirmesiyle başlıyor.
kallelskare kallelskare
ücretsiz olması iyi ama bildiğiniz e kitap uygulamaları gibi değil. herkes kitap diye bir şeyler yazıp koyabiliyor. piyasada satılan bir kitabı burada bulamazsınız. ayarlar kısmından istediğiniz dili ayarlayabiliyorsunuz. güzel ingilizce kitaplar olmasına karşın, türkçe kitaplar son derece berbat. stalingard savaşı hakkında bir kitap gördüm okumak için arşive eklemisim. yapan kişi vikipediden almış ve kitap diye koymuş. aldığı kısım da en üstte yer alan genel tanım bölümü, bir sayfa bile değil. diğer türlerde (roman, şiir) yazılan türkçe kitapları yazan kişiler kitap yazmayı denemeden önce kitap okumayı denemeliler. cümleler son derece basit ve berbat. yorumlarınızı ve oylarınızı bekliyorum, şu muzikle dinleyin gibi kitapların içine serpiştirilmiş anlamsız samimiyetlikler.. ingilizce kitaplar arasından çok beğendiğim kitaplar var, ama türkçe okuyacaksanız tavsiye etmiyorum.

örnek bir türkçe kitap (!)

monique monique
gayet başarılı yazarlarımızın bulunduğu site.
ayrıca ara sıra girip okurumda.
ama tek kusuru orada da az miktarda sevişmeli,justin'li hikayeler yazan ergenlerin olması.
her neyse.
onları göz ardı ederiz.
rockabilly rockabilly
türkiye çapında satış rekorları kırabilecek kalitede (amatör diyicem ama değil) underrated yazarların bulunduğu uygulama kendisinden izin alabilirsem eğer sizinle linkini paylaşacağım zira bu denli iyi bir kalem daha geniş kitlelere ulaşmalı.
balekitapuyku balekitapuyku
tam dört tane kitap yayımladığım uygulama. ancak hayran kurgu (justin bieber, 1d gibi örnekler verilebilir) yazılmadığında çok fazla ilgi çekmiyor.
türkçe çevirileri yetersizdir, en basitinden öykü yerine hikaye denmektedir. (hikaye arapça, öykü ise türkçe sözcüktür.)
1 /