windows emeklilik yaşı gelmiş sporcudur

f f
gelecek linux tabanlı işletim sistemlerindedir. bill gates'in "teknoloji şirketleri iflasın en fazla 15 yıl uzağında olabilir" sözü aslında kendisinin ölüm tarihini veriyor; atm'ler, üniversitelerin (boğaziçi, odtü) bilgisayarlarında, arge bölümlerinde, büyük teknoloji şirketlerinin ve savunma sanayi kuruluşlarının linux tabanlı işletim sistemlerini kullanması; genç nesilde artan 'bilinç' gelecekte windows'un sonunu getiriyor.

40 yaşından sonra işletim sistemleriyle uğraşıp yaşlandığını hissetmek istemeyenler linux tabanlı işletim sistemlerine geçip uyum sağlasalar iyi olur.

dip not: şu an bile bu işletim sistemleri dayatılmaya başlandı. çalıştığım yerde bilgisayarların işletim sistemi suse; bir şey yüklemek için işkence çekiyorum. başka bir özel şirkette arge bölümünde çalışan arkadaşım, bir yazılım windows'ta çalışmadığından ubuntu'yu kullanmak zorunda kaldığını anlatmıştı.
brazzersdaki badem bıyıklı adam brazzersdaki badem bıyıklı adam
bilgisayar oyunları linux a port edilmedikçe hayal olan söylemdir.

lakin bu gün ubuntu olsun, redhat olsun, freebsd ve unix türevleri olsun serverside tarafında microsoft a tur attırmakta.

özellikle şirketlerin kendine has çözümlerinde (project management, load balancing, software development gibi) işlerde linux/unix ailesi bir değil 10 adım önde hem maliyet hem de roi olarak.

ayrıca gömülü sistemlerde gene linux/unix ailesi microsoft a türkiye de çok tercih edilmese de tur bindirir.

bu açıdan bakıldığında kurumsal bazda ve web bazında linux/unix zaten ms den daha fazla pazr payına sahip.

w3techs.com

burada envai çeşit istatistik var çok sağlıklı olmasa da unix/linux türevleri web de % 67 oranında kullanılmakta. ama bunda php,python gibi dillerin bu sistemlerde çok daha stabil ve verimli çalışması da var. iss e php 5.5 kurup yazdığınız kodların yarısından fazlasının çalışmadığını gördüğünüz zaman otomatik olarak server' ı değiştirmek zorunda kalıyorsunuz zaten.
f f
yarı cahil sürüsü hâlâ esas noktayı yakalayamamış. işletim sisteminde artık son kullanıcı deye bir şey kalmadı çünkü işletim sistemleri de bireyselleşmeye başladı; kullanıcı (bu şirket de olabilir) işletim sistemini yazacak, kodları bilecek.

he windows gibi linux tabanlı işletim sistemini önüne sunduktan sonra linux tabanlı işletim sisteminin ne önemi kaldı?

catia, ansys workbench, fluent, matlab hepsi linux tabanlı işletim sistemlerinde çalışıyor. birçok üniversitenin laboratuvarındaki bilgisayarlarında linux tabanlı işletim sistemine yüklenmiş ansys, matlab kullanılıyor.

bilgisayarların ve işletim sistemlerin asıl amacı oyun oynatmak değil ki yakın zamanda microsoft'un yıkılışı da konsolun alıp başını gitmesiyle olacak.
abcd02561 abcd02561
aynen 3 milyarlık bilgisayar kullanıcıları kodları kendisi yazacak sistemi kendi belirleyecek aynen. bu bilgisayarları 3 kişi iş için kullanıyosa 97 kişi faceye girmek, oyun oynamak için kullanıyo. ki zaten kullanım oranları da bunu gösteriyor ( yüzde 90 windows kalanı macos ve linux)
hem herkes de linuxun saçma sapan her şeye farklı bi program indirdiğin sistemleriyle uğraşmak zorunda değil. ayrıca bütün oyunlar da windows platformuna göre yapılıyor. windows emeklilik yaşı gelmiş sporcudan ziyade 33 yaşında bile hala dünyada top class futbolcu olan ronaldodur ve en iyi zamanlarını yaşamaktadır windows 10 ile.
brazzersdaki badem bıyıklı adam brazzersdaki badem bıyıklı adam
şirket bana suse verdi program kuramıyorum diye ağlayan bir tane sığırın hala millete cahil diyip tespit sıçtığı başlığa dönmüştür.

konsol de pc de 20 senedir var ikisinin de oyuncu kitlesi farklı hala konsollarïn yükselişi diyor.

işte pek çok üniversite matlab ı kullanıyor diyor ama cinema 4d, adobe programlarından tutta asp.net e kadar envai çeşit şeyi hesaba katamıyor. çünkü bilmediğinden haberi yok iskembe-i kubradan uyduruyor.

linux ve bez server, colour, ai de.onde ama son kullanıcı için geçer akçe olmaktan uzak. bilmiyorsan konuşma derler adama.