wöndröüs

1 /
renfri renfri
sevgi neydi?
sevgi emekti
uçuşan yaprak, boş bir salıncak...

içinde uçmak, uçuşmak, düşmek ve bilhassa tutunmak geçen bütün şarkılarda o var biraz.
unutursak kalbimiz kurusun.
5
natilyus natilyus
yozgat lisesi son sınıfta tenefüste arkadaşlarıyla sigara içerken, bir gözüyle hoca geliyor mu diye kontrol ederken, diğer eliyle telefondan random hangi kelime çıkarsa ona basıp entry giren kendini çevresine ispatlamak için okul reisinden daha çok reiscilik oynayan 17 yaş ortalamasındaki tiplerden biri daha. muhtemelen bıyıkları da çıkınca, seyrek helal bıyığıyla ocaktaki çay partisinde yerini alacak.

yazık. bazen düşünme organının olmadığını bildiğin halde fikrin oluyor, hatta beyan bile edebiliyorsun. ben olsam utancımdan yerin dibine girerdim.
a sami bayraklı a sami bayraklı
sene kaç? 2011de falan miyiz her gördüğünü liseli diye etiketleyecek dönem bitmedi mi? bir de şey var "klavyeyi bırak arada dışarı çıkıp insanların arasına karış."

bu iki argüman ölmedi hala. efsaneleri yaşatanlar kuşağı sağolsun.

neyse tanım da yapalım. yozgat lisesinden sınıf arkadaşım. okul başkanı aynı zamanda. ortamlarda solcu tartaklıyoruz, kız mevzularına adam toplayıp gidiyoruz falan filan işte. boş zamanlarımızda nargile içiyoruz, ramazanda oruç tutmuyoruz, fatihayı bile bilmeyiz. iki kitap açıp okumuşluğumuz yoktur, gündemden bihaberiz. bunları sadece solcular yapar çünkü. solcu muyuz ki kitap okuyalım.
huxoo huxoo
katı bir disiplin ile yetiştirildiğini varsaydığım kendi düşüncelerine sahip olamayan bayağı bir kişilik. ataerkil bir ortamdaki hiyerarşinin küçük yaşta yarattığı bunalımın etkileri ilerleyen yaşlarında afaziye evrilmiş. ailesini sorumlu tutmalı. neyse tıp dünyası yardımcısı olsun.
frijit bardot frijit bardot
türk islam birliği düşmanı birtakım hain, yezidi, mülkiyeli kompradorları ve sol fraksiyonu kaldığı yerden hoplatmaya devam eden yazar.

evet sen s*syalist hayalperest! sen başkasının ardına sığınmaktan başka yol bilmeyen köylü kurnazı, titrek, sözde feminist teyze! sen elektriğini kaçak bağlayan köylü! titreyin ve kendinize gelin!

andolsun, kanı bozuk olanlar türk'üm diyemeyecekler ve türk'ün dik başını yere eğemeyecekler!
sithin sene sithin sene
kendisini şahsen tanımam ama severim, aklı başında ve bilgili türkçü bir yazardır. bu kaçıncı uçuruluşu sayamadım. gerekçe nedir diye soracak oluyorum ama daha önce saçma sapan sebeplerle uçurulmuştu zaten, neyini sorayım... uçurulmasının iti köpeği pek bir mutlu ettiğine eminim. kendisinin yerinde olsam asla geri dönmem. o kadar emek vererek yaz, varlığında karşına dikilip cevap veremeyenler, yokluğunda arkandan kına yaksın.
1 /