yağlı boya

pirasa sac pirasa sac
bob rossun teknikleriyle insanları resime teşvik eden boya.az çok hata kabul eden boyadır.resim yapılacaksa en güzeli yağlı boyadır, mutlandırır, 'bişey yaptım da sanat eseri oldu' sandırır.
piruet piruet
mükemmel bir uğraştır. her ne kadar bir resimden yararlanılarak yapılmış olsa da aslında tamamen farklı bir eser ortaya koyarsınız. sizin olmuştur artık o eser. atölyede yapmak gerektiğinden evde biraz zorlaşır bu durum. eğer ki bu işe evinizde özel bir oda veya bölüm ayırabilirseniz işte o zaman şahane olur. bir zaman sonra başından kalkamaz olursunuz..
optimisthemdepesimistbirazidealizmidesavunmakta optimisthemdepesimistbirazidealizmidesavunmakta
terebentin, bezir yağı ya da haşhaş yağıyla inceltilerek kullanılan boya çeşididir.

en uygun karışım %50 oranında olandır; ancak kullanılmamış tuval üzerine sürülecek olan ilk kat daha fazla inceltilmiş olmalıdır.

zira eğer büyük bir alanda aynı rengi kullanacaksanız (manzara resimlerinde gökyüzü, ya da objelerde fon rengi buna örnek verilebilir) yeterince inceltilmemiş bir karışım hem çok fazla boya harcamanıza, hem lekeli bir yüzey elde etmenize, hem de kuruması için çok uzun süre beklemenize sebep olacaktır.
sabah ereksiyonu sabah ereksiyonu
yağla boyanın karışım oranı sizin tekniğinize ve yaptığınız resme kalmış boya çeşidir. yeni başlamışsınız sabretmeseniz 2 gün sonra "olmuyo yeaa" diyip bırakırsınız fırçayı sanata küsersiniz. zevk almak için yapılan bir sanattır yağlı boya resim fakat bazen öyle durumlar, insanı çileden çıkaran anlar olurki zevk ne kelime çıldırırsınız. bir fırça darbesi atmışsınız ve çok güzel durmuştur sonra onu daha güzel yapıcam diye oynamaya başlarsınız fakat eski haline bile dönmeyecek hale gelir. neyse yağlı boya tual üzerinde tekrar tekrar kullanılabildiginden bir kuruyunca devam edilir. ama bitirdikten sonraki tatmin olma duygusu hepsini unutturur.
zagmuk zagmuk
bir yağlı boya idim kurumaya bırakılmış resim odasında.yalnız ve bir başına.
giderken ışığı kapatmasaydı bu kadar yalnız hissetmezdim kendimi... neyseki gözlerim alışıyor karanlığa. boyalar, tiner, pencereden süzülen ay ışığı ve ben dışında boş oda...tiner kokusu sarmış odayı... kafamda hoş baygın bakışlarla etrafa bakmaktayım vede tinerden şikayetçi değilim.
halbuki kara kalem yada pastel boya çalışması olmak isterdim, bittiğinde yapanın kolları arasında evine götürdüğü.
bayım kafanız mı guzel bayım kafanız mı guzel
tuval üzerinde tam anlamıyla kuruması için, altı ay gibi sağlam bir süreç gerektiren malzemedir. seyreltici madde olarak tiner yahut terebentin(böcek ilacı gibi kokuyor,belirteyim) kullanılması gerekir. kokusu ağır olduğundan, saatlerce başından kalkmadan çalıştığınızda mide bulantısı hissiyatına kapılabilirsiniz. kişiyi rehabilite eder, inanılmaz keyiflidir.
bayansı lezbiyen bayansı lezbiyen
lisedeyken okul çıkışları izdihamından kurtulmak için götümü yırta yırta, yağlı boya değmesiiiin diye bağırmalarımı hatırlatır bana. o an herkesin telaşla yolu açma çabası baya işime yaramıştı.
gozer gozer
uzun zamanlı, ara vererek, sabırla çalışmayı seviyorsanız kullanmanız gereken boyadır. hızlı çalışmak, beklememek, hemen sonuç almak ve kokudan rahatsız olmamak isteyenler akrilik boyaları tercih etmelidirler zira telefona bakıp gelene kadar boya kurur. bilinmelidir ki yağlı boya ile yapılabilen her şey akrilik boyalarla da yapılabilir ancak akrilik boya kokusuz olmasına, daha çabuk kurumasına rağmen daha zararlıdır. açıkta kalan yağlı boyalar buzlukta saklanılırsa kuruması yavaşlayacağından daha uzun ömürlü olacaklardır. yağlı boya ile resim yaparken domuz kılı ya da öküz kılı fırçalar daha iyi verim sağlar.