yahudi nefreti

rose whisper rose whisper
nazi almanyasındaki bu katıksız nefreti asla anlayamayacağım.

şu an müslümanların filistin'i bahane ederek tüm yahudilere nefret kusması bile bi nebze anlaşılabilir ama nazilerin bu ölümcül nefreti çok garip. patolojik bişey resmen.

birkaç ruh hastasının hezeyanı yüzünden milyonlarca insan eşi benzeri görülmemiş alçaklıkta muamelelere maruz kalmışlar. çok korkunç.

nazi yönetiminin uygulayıcısı olan askerlerin bu denli acımasız olmasını da vicdanım almıyor. bi nazi askeri öpüşen iki kişiden birini arkasından vuruyor çok eski bi fotoğrafta.

ırkçılık gerçekten tam bir ruh hastalığı. üzgünüm ama türk milletinde de almanların o zamanki katliamlarına yaklaşma potansiyeli var. öyle bi toplumuz ki sadece yahudi diye kampta çalıştırılmaktan yalnızca kemikleri kalmış tüm sevdikleri gözünün önünde öldürülmüş sırasını bekleyen kurbanlarla ilgili materyallere bakıp hiçbir şey hissetmeden almanlar bunları iyi ki sikmiş diyebiliyoruz.

rte denilen şahıs da türkiye insanının mevcut aptallığını besliyor besledikçe. yahudi diyince tüm gerizekalılar birden mide bulandırıcı naralar arıyor. lise mezunu şeriatçı bi makam düşkünü yahudileri sevmiyor diye bizim sokaktaki aptal koşulsuz düşman belliyor kendine.

tanrım yarattın da keşke sahip çıksaydın bu beş para etmez yığınlara. sonra cezasını masumlar çekiyor.

edit: sadece standart insani değerlerden bahseden şu yazıya bile itirazı olup bunu eksileyebilen insanların varlığı ve çokluğu mide bulandırıcı.
deliyim delisin deli değiller deliyim delisin deli değiller
herhangi birinden ırkı, dili, dini, siyasi görüşü sebebiyle nefret etmeyi doğru bulmuyorum. ama bu konuda doğru bulmadığım bir başka husus daha var ki o da şu: başka bir ırka yapılanı refarans kabul edip ırkçılığı eleştirirken ırkçı bir tutum sergilenmemeli. yani siz yahudilere yapılanı eleştirip aynı nefreti araplara, türklere, müslümanlara, hristiyanlara kusarsanız iki yüzlü derler size. ya da yahudilerin dünyanın geri kalanına karşı nefretini görmezden gelmek de hakeza benzer bir ikiyüzlülüğe sürükler sizi. ırkçılık kötü bir şey eyvallah ama ırkçılığı, ırkçı düşüncelerinizi arkanıza saklayarak eleştirme gafletine düşmeyin komik duruyor.

bir de sizin gibi düşünmeyen insanları yığın olarak niteleyince sınıf atlamış olmuyorsunuz.
14
müsait bir yerde lütfen müsait bir yerde lütfen
yanılmıyorsam kuran ı kerim'de en çok bakara suresinde ardından da al- i imran, nisa ve maide sürelerinde israiloğulları ile ilgili birçok ayet var.

incil'de de israiloğulları ile ilgili birçok ayet var ve ikisinde de nifak ekmekte üstün oldukları, kendilerini yüce görüşleri ve asilikleri anlatılıyordu.( ilahiyatçı arkadaşlar yanlışım varsa desin düzeltelim.)

yahudilerin filistin konusundaki ikiyüzlülüğü dışında onlarla bir sorunum yok ama kendi içlerindeki birçok yahudi de geçen gün israil'i protesto ederken filistinlilerin gördüğü sert muameleye maruz kaldı. hepsi bir değil yani.

sosyal medyadaki yahudiler de kendi dini kimliklerinden, dindar yahudi kadınların tesettüründen, çok küçük yaşta dinî eğitim için gönderilen çocuklardan falan bahsetmeyip sadece islam üzerinden giydirince onları da ikiyüzlü buluyorum. aslında islamiyet'in yanlış bilinen uygulamaları ve insanların cahilliğinden kaynaklı sorunlarda falan da içten içe mutlu oluyorlar gibime de gelmiyor değil çünkü emin olun onlar sizin kutsal kitabınızı sizden iyi biliyor çoğu zaman. aynı durum sosyal medya hristiyanları için de geçerli. ya hepsini övelim ya hepsine sövelim olayı yani. bilhassa sözde ateist geçinilip de alttan alta misyonerlik de seziyorum. belki de benim hüsnü kurumtumdur kim bilir?


hitler'i de hiçbir zaman için desteklemedim.
34
avangard jazz avangard jazz
bu başlıkta birinin girisini gördüm, biraz okudum bişey yazayım mı derken vazgeçtim.

sonra bunu gördüm.. ardı arkası kesilmiyor böyle eylemlerin ama siz yine de genelleme(!) yapmayın tabi. taa antik mısırdan beri binlerce yıldır çöreklendikleri toprakların hepsinde parazit oluyorlar, sorunlara sebep oluyorlar. gücü ve kontrolü gittikçe daha fazla ele geçirdiklerinde yaptıkları şeyler, yapacaklarının teminatı sadece.

siyonizm yahudilikle et ve tırnaktır, birbirinden öyle kolay ayıramazsınız, çünkü bizzat dinlerinin temelidir bu. kendilerinden olmayanı insan olarak görmezler.

tr.sputniknews.com
myrica myrica
kiskancliktir.
yahudiler dayanismalariyla, ticaretteki durustlukleriyle(paraniz kalmaz, sozlerinde dururlar, vs), birbirlerini her yerde kollamariyla dunyadaki hicbir milletin yapmadigi birseyi yuzyillar boyu devam ettirmistir.
ayni seyi guvenlerini kazanan yahudi olmayan kisilere de yaparlar. guvenlerini kazanmak baya zordur.
en basit ornek; tc vatandasi yurtdisina yeni gelmis baska bir tc vatandasini somurur, yahudi kendi adamina akil hocaligi yapar, is verir, vs.
bu tc vatandasi yahudinin yaninda calissa bile gayet duzgun sartlara sahip olur.
bunu dunyada yapan baska hicbir millet/din mensubu yoktur.
sirf bundan dolayi yahudiler guc sahibidir.
drtks drtks
o kadar basit değil. kendi fikirlerinizi yakın gazete, kitapları okuyup, kendi fikirlerinize yakın adamları dinleyince sonuç bu olur. en nefret ettiğiniz yerleri bile okuyun, dinleyin.

adolf, kavgam kitabında yahudiler hakkında şunu der: "çocukluğumda iyi bir işe girerseniz hafta içi karnınız doyar hafta sonları aç olurdunuz, normal bir işe girerseniz hafta içi karnınız aç hafta sonu anca karnınızı doyura bilirdiniz. çocukluğumdaki topraklarda her şey yahudilerindi, patronlar yahudiydi, fabrikalar yahudilerindi kendi vatanımız da köleydik ve bize insan muamelesi yapmıyorlar, sırtımızdan kazanıp zevk sefa içindeydiler.

amerika birleşik devletlerin ve çoğu avrupa ülkesinde israil'i kötü gösteren dizi, film, belgesel çekme şansınız neredeyse yoktur. çekmeye kalktınız çektiğiniz ile kalırsınız. tamamen bir israil propagandadır. israil ve yahudi karşıtı bir şeylere imza atamazsınız.

kendi ülkemize bakalım. şu ortamda bile sadece kendi gibi düşünmeyen başka bir siyasi partiyi destekleyen veya kendinden daha farklı düşünen insanlara her türlü nefreti yapanlar varken konumuz israil veya yahudi en son olsun.

derler ya sen kendine bak. kendi evinin önün süpür. o hesap.
kendinibulamayankız kendinibulamayankız
sohbetin sonu budur. nefreti realize etmeye çalışmak anlamsız. çünkü nefret anlamsız. nedenler ve sonuçlar var ortada. analiz edersin, ama onlar da şöyle böyle gibi bi şey, ancak bu videodaki kadar mantıklı.


gulhane parkindaki ceviz agaci gulhane parkindaki ceviz agaci
artık komik geliyor bana.
saygıdeğer islamoğlu abimize göre bacak bacak üstüne atma takıntısı yahudi ilahiyatından ithalmiş. abicim dininiz komple yahudi-hristiyan ilahiyatından ithal zaten de... tanrı'nın dinlenme keyfine dair böyle düşünceler keçileri kaçırma alametidir. (öyle biri yok bu arada, biz uydurduk)

farklılıkları aynılaştıracak şöyle yapalım:
açtırmayın kutuyu:


ıasybd ıasybd
neredeyse her fikrini islam ve müslüman nefreti üzerine inşa eden birisini rahatsız etmiştir. ikiyüzlülük ne garip şey. sorarlarsa ateistim dersin nerden bilecekler.