yakın doğu üniversitesi

1 /
this is the end this is the end
bir tv bir de radyosu olan yavru vatan üniversitesi. sahibi suat günseldir. alt yapısı, kütüphanesi, spor salonları vs ile şaşırtıcı derecede iyi bir üniversitedir. iletişim fakültesinin alt yapısı ise türkiye'de birçok ulusal kanalda yoktur.
çavuş çavuş
zamanında orada okuyan arkadaşlarımı ziyaret etmek için gittiğimde bizzat gezip gördüğüm üniversitedir.kampüs oldukça modern idi.kütüphaneside gayet güzeldi.

okuyan arkdaşlarımın anlattıklarından çıkardığıma göre hocaları geri kafalı hemde çok.mimarlık gibi yaratıcılık isteyen bir bölümde bile tekdüze projeler aa alırken sıradışı ve ilginç projeler kabul bile görmüyor.(bkz: antoni gaudi)

öğrenciler ise bildiğiniz ydü öğrencileri.şekilci,tek önemsedikleri kıyafetleri olan,kültürden sanattan zerre haberleri olmayan yaşam formları.tabiiki gerçekten dört dörtlük öğrenciler var,elbet var yok değil.ama benim gördüğüm öyleydi.

haa birde unutmadan ekliyim okul sahibinin oğlu sık sık ferrarisiyle kampüse gelip piyasa yapıyor.(bkz: ferrari 360 modena )
papazeriği papazeriği
yeni yeni atılımlar gerçekleştiren, ancak bir sürü eksiği bulunan üniversitedir.tanıtım cd sini izlediğimde gözlerime inanamamıştım. "vay bee güzelmiş" demekten kendimi alamamıştım. ne de olsa koskoca olimpik yüzme havuzu vardı, 40 dan fazla kafe, çarşı merkezi, sosyal aktivitelere önem veren bir zihniyet... tabi bunların hiç biri hayal ettiğim gibi çıkmadı. yüzme havuzu tadilattaydı ve ancak bir seneye bitirebildiler.kafeler chicken house, anfi kafe,kütüphane kafe ve eğitim sarayı'ndan ibaretti. anladığım kadarıyla yurtlardaki kantinleri de kafe olarak nitelendirmişler ve bize yutturmuşlardı. çarşı merkezi denilen yer küçücük bir marketti; çoğu zaman sebze bile bulunmuyordu.sosyal aktiviteler ise hak getire.fitness a gideyim ne de olsa ücretsiz dedim. fitness ücretsiz ancak sağlık raporu için 80 ytl lütfen dediler.
yurtlar da ayrı bir problemdir. size yurda girişte verilen hasarlı eşyaların parasını çıkarken cebinizden vermek durumunda kalabilirsiniz. yurttaki eşyalar sanki antika değeri taşıyor o yüzden pazarda 2 ytl ye satılan uyduruk bir çöp sepetinin değeri orada 15 euro oluyor. okul yurtlarında kalacak olanların dikkatine...
buradan yakın doğu üniversitesi yurtlar genel müdürlüğüne sesleniyorum.yatırın artık depozitomu 1 ayı geçti. yazıktır günahtır.
papazeriği papazeriği
yurt depozitomu neredeyse 2 aydır ödemediği için kendisine buradan tekrar seslenme ihtiyacı duyduğum üniversite. santralde ordan oraya bağlayarak geçiştireceğinizi sanıyorsanız yanılıyorsunuz. ödeyin artık ya cimriliğin lüzumu yok.
tete tete
3 senedir okuduğum ama bir türlü alışamadığım ne yazık ki bahar şenliğinin yapılmadığı güzide okulum
çavuş çavuş
eğitim sarayı ile kütüphanesinin tuvaletlerinde çoğu zaman tuvalet kağıdı ve sabun bulunmayan üniversite.kötü kokuda bonus olarak geliyor.
papazeriği papazeriği
her işin başa düştüğü bir üniversite olduğundan tuvalet kağıdı bulamadığınızda yapacağınız şey, tuvaletteki dolapları karıştırıp temizlik malzemeleri arasından bir top tuvalet kağıdı almaktır.
tete tete
okulun içinde güvenliklerin park cezası yazmaya başladığı ve sen polis değilsin nasıl ceza yazıyosun sorusuna burası özel mülk yazarım ben cezayı diyerek beni dumura uğratan pek şeker okulum

edit:efendim sadece uyarı kağıdı bırakıyolarmış sileceğe ama 3 uyarı 1 ceza dediler bunuda deniycez yakın zamanda
cerberus67 cerberus67
eski dandik halinden iyice uzaklaşan ve kktc ve kıbrıs rum kesimi dahil kıbrıs adasının en iyi üniversitesi olmuş marlboro flavour f1 party ile teoman ve dolapdere big gang konserlerine ev sahipliği yapmış okunası üniversite!!!
dark elven dark elven
kıbrısta olmasa aslında vakıf üniversiteleri arasında daha iyi yerlere gelebileceğini düşündüğüm üniversitedir. lakin şu sıralar sadece "aga gider paşalar gibi tatilimi yapar , hergün bir kız götürürüm mantığı içindeki kişilere hizmet veriyor.puanlarıda baya düşük. halbuki kalite olarak bunu hak etmediğini düşünüyorum.şimdi sanırım tıp fakültesi'de açmışlar. baya baya yatırım yapılıyor. umarım bu yatırımlar sadece okul binalarına gitmiyordur.
papazeriği papazeriği
mezuniyet durumunda olan öğrencilere bile zar zor 13 ders verirken, kafalarına göre derslerinizin üstüne 6 ders ekleyebilen üniversitedir. işin daha da ilginci ders kaydı yaptırırken böyle bir durum olmayıp, bir gün tesadüfi şekilde internet sayfanıza baktığınızda haberinizin olmasıdır. demek ki istenince 16 ders verilebiliyomuş. o halde neden öğrencilerin derslerini kesmek için elinizden geleni yapıyosunuz, tek ders yüzünden bir sürü öğrencinin yıl kaybına sebep oluyosunuz?
herkesolmuskanka herkesolmuskanka
kıbrıs'ta inşaatlara elektriğin bedava verilmesi durumundan ötürü, okulda her yıl yeni bir inşaat başlamaktadır. okul her sene büyümektedir. bi' on sene sonra lefkoşa'yı geçmesinden korkuluyor.
mulder mulder
işyerimde staj yapan bir bilgisayar mühendisliği son sınıf öğrencisinin "abi c++ öğrensem faydası dokunur mu" sözüyle şahsımı dumura uğrattığı üniversitedir. hemen akabinde kendisinin bir adet visual studio kullanarak "hello world" yazamadığını da tecrübe etmiş bulunmaktayım. enteresan...
edit büdüt: şimdi baktım da bu adamların ders programı itü ile bire bir aynı. bu adam nasıl oluyor da son sınıfa gram c/c++ bilmeden geliyor onu da anlamış değilim...
1 /