yanak yanağa öpüşmek

batfink batfink
dudaklar boşa çıktığı için buna öpüşme denmez yanakların birbirlerine sürtmesi sonucu oluşan elektrik akımı ses tellerini de etkileyerek ağızdan muha yada mucuk gibi ilginç efektler çıkmasına neden olur..
tektasakaldimyine tektasakaldimyine
ben küçüklükten alışmışım, erkek adam erkek adamı yanağından öpmez, elini öper alnını öper tamam ama başka yer olmaz.
böyle düşünmemde en büyük etken dayılarımdır. beş tane dayım var benim dördünün gençliği hardkor ülkücülükle geçmiş, şimdi pek ülkücü takılmıyorlar ama eski alışkanlıklar da bırakılmıyor tabi. kendimi bildim bileli ne zaman karşılaşsak kafa tokuştururuz biz dayımlarla. takır tukur tokuşturururz. hele bi tanesinin kafa tam tokuşturmalık acayip seviyorum onunla kafa tokuşturmayı.
benim üniversiteye kadar hayatım kafa tokuşturmakla geçti bu sebeple. üniversiteye gidince de fark ettiğim ilk şey yanak yanağa normal yollardan öpüşmeyi bilmediğimdi. bildiğin yapamıyordum. karşımdakinin suratını salladığım elma kemiği darbesiyle göçertiyordum resmen. arkadaşlarım hep erkek olduğu için pek sorun olmuyordu başta, hatta yavaş yavaş elmacık kemiği darbelerimi yumuşatmaya bile başlamıştım ki kızlar girdi hayatıma.
benim önceki hayatımı geçirdiğim yerde kız yoktu, adamlar ve biyolojik olarak dişi olan adamlar vardı. alışık değildim yani gerçek dişi insana. artık sadece erkeklerle değil kızlarla da yanak yanağa öpüşmeliydim.
buradan üniversitenin ilk yılında tanıştığım bütün kızlardan özür dilemek istiyorum yeri gelmişken, bildiğin kafa atıyordum kızlara. nezaketen ses edemiyorlardı ama fark ediyordum tabi. suratları morarıyordu lan bildiğin. en son bi kız "of kafamı kırdın" diye atar yapmıştı ki onunla yanak yanağa öpüşürken gayet başarılı olduğumu düşünüyorum. o gün bu gündür mecbur olmadıkça kimseyle yanak yanağa öpüşmüyorum.
denizin köpüğü denizin köpüğü
ülkemizde yaygın olarak kullanılan, samimiyet içerdiği düşünülen bir öpüşme biçimi.

bir garip eylem haline geliyor bazen. bir tanıdık olsun, hatta onun yanındaki tanımadık insan olsun, nerede olursa olsun hemen yanak yanağa öpüşüyoruz. misafir geliyor öpüşüyoruz, kalkıyorlar öpüşüyoruz.

bazıları boşluğu öpüyor, bazıları sadece yanaklarını değdiriyor, bazıları soldan bazıları sağdan başladığı için acayip anlar yaşanıyor, bazıları 3 defa, bazıları 4 defa öpüyor.

neden samimi bir insan olduğumuzu illa yanak yanağa öpüşerek göstermeliyiz ki ? yasaklanmalı...
2
platonun ütopyası platonun ütopyası
yanakları birbirine vururken boşluğa öpücük atıp ses çıkartma eylemi. iki kadın karşılıklı öpüşürken ay şekerim ben böyle öpüşüyorum muhabbeti falan çok mu garip bana mı öyle geliyor bilemiyorum.
öpemeyeceğin biriyse el sıkış. samimiysen, kucaklaş öpüş.
arafta kalmış insanları sevmiyorum.