yaşlandığını hissetmek

2 /
puhu puhu
saç rengini ya da modelini değiştirmeye cesaret edememektir.
alışkanlıklarının takıntıya dönüşmesidir. aynı kazağın her rengini almaya başlamışsındır farklı bir model denemek yerine.
senden küçük ya da farklı kişileri o nası giyim öyle, öyle pantolon mu olur vs. sözlerle eleştirmeye başlamaktır.
insan eve alışınca evden çıkmak istemiyor demektir.
herşeyi satıp datça' ya yerleşmek isteğin seni dürtüklerse sen artık eski bir şampiyonsundur. üzülme şampiyon, yaşlanmak da güzeldir.
theladyofshalott theladyofshalott
1,5 senedir görmediğin en yakın arkadaşının anne olacağı haberini almaktır. bir arkadaşın düğününden nişanından bir diğerininkine koşmaktır. eskiden keyif aldığın onca şeyin aklından bile geçmediğini fark etmektir, mesela şarkı söylememektir eskisi gibi. iş güç kaygısıyla geçmesidir günlerinin.
mrtakblt mrtakblt
bence yeterince yaşlandım ben. üst komşumuzun fatih ve faruk isminde iki oğlu var, aralarında pek bi yaş farkı yok. ben bunlardan birini görünce her zaman; sen fatih miydin, faruk mu diye soruyorum. ama istisnasız. ama her zaman. öğrenmek için de çabalamıyorum, söylemek zorundalar gibi hissediyorum. resmen yaşlanmışım avradını sikiyim.

bi gevşeme hissiyle yavaş yavaş bünyeye dahil olan duygu.
kokla ama koparma kokla ama koparma
geçenlerde yeğenimin oğlu oldu tebrik ettim altınımı taktım. işte o yeğenim ben liseyi bitirdiğimde daha doğmamıştı. ben hala bekarım, hani hayatı iplemiyorum ama bazen öyle vuruyor ki yılların eskimişliği öyle böyle değil, diş ağrısı gibi. arkadaş kelebeğin peşinden koşarken nasıl da tükettik ömrümüzü.
pudra pudra
nazarımda kendisi wowbagger the infinitely prolongeddur. ne zaman gelip canımı sıkacağı muallaktır, bazen geç gelen ama artık gelmesi gerektiği için sabırsızlanmanıza sebep olan ergenliktir.ya da bilemiyorum erken boşalmayı önleme timi benzeri bir tim vardır ve benim gibi insanların, yaşlanma ile alakalı düşünceleri beynine davet edeceğini anladığı dakika buna engel olmaktadır.
her şekilde iyi ki vardır, iyi ki gelmemiştir, wowbagger kardeşim gibi sürpriz yapacak olması hep aklımızdadır ama en nihayetinde kaçınılmaz değil midir?
evettir.
2 /