yavuz ağıralioğlu

evcilhayvan evcilhayvan
ulusalcılıkla alakası yoktur. 1995-nizâmı alem ocakları genel başkanlığı yapmış birisidir. bbp eski genel başkan adayı ve an itibariyle türkiye inisiyatif merkezi genel başkanı
samsam samsam
iyi parti istanbul 1. bölge milletvekili aynı zamanda grup başkan vekilidir kendileri, siyasi birikimi ve potansiyeli partisinin de bir adım ötesindedir.
lobotomic lobotomic
meclisi partiler arası çatışmalar haricinde, orayı kişilerin ego savaşı olarak değil, milletin sorunlarının çözülmesi gereken çatı olarak kullanan milletvekili.

kendisi sanırım olayı yanlış anlamış. buradan kendisine sesleniyorum. sayın ağıralioğlu, halkın sorununu kendiniz mi çözeceksiniz? (!) lütfen bırakın bu millet sorunlarını gündeme getirmeyi. orası öyle bir mecra değil. oturumlarda uyuyan, oylama yapılırken yanındaki milletvekili arkadaşına "biz kabul mu ediyorduk, ret mi ediyorduk?" diye sorarak oylamaya katılan insanların, herkesin birbirini fetöcülükle suçladığı ve halkı daha zor bir duruma nasıl sokarız sorusuna cevap arandığı bir mecra.

böyle oyunlarla halkımızı kandıramazsınız!
ofansif sol bek ofansif sol bek
sahte iphone kırarak abd'yi güya protesto eden cemal enginyurt'un iyi parti'deki muadili. amerikan parlamentosunda alınan 1915 kararı için "bu karar geri çekilmezse bütün çocuklarımızın adını talat koyacağız" demiş. aga sen ister talat koy, ister ajdar koy; bunun türkiye dışında hiçbir etkisi olmaz. en fazla çin'i protesto etmek için uygurlu döven ülküdaşların kadar ciddiye alınırsın, o kadar.


acarabi acarabi
ne dediğinin farkında olmayan milletvekili. bir de cancağızımı parti sözcüsü mü yapmışlar.
düşman başına.
sana ne len çocuklarımıza koyacağımız isimlerden zır zop. sen ve senin düşüncelerindekilerin fazlalığından dolayı bize böyle ayar çekiyorlar. sen daha işin neresindesin?
bu memleketi yönetenler basiretli ve vizyon sahibi olsalar -olabilseler- bu dediğin kararları biraz zor alırlar.
bari sus...
selimciğim selimciğim
hamaset veya değil, isim meselesi önemli bir meseledir. isim dediğin şey basit bir cümle dışı öge değil, bir aidiyet meselesi.

örneğin şimdi ağırlıkla 0-5 yaşlarında olan mila, maya, leo, cart curt mesnetsiz isme sahip bebelerin büyüyünce vatansever olma ihtimalleri pek yok. zaten anne babaları peşinen çocuklarını hayata gavur-esk başlatarak aşağılık(!) "türk olma" halinden biraz sıyırıyorlar. fırsat varsa da amerika'larda doğurup meseleyi katmerliyorlar. hiçbir şey yapamazlarsa ç,ş,ö,ı içermeyen ve "evrensel" (o ne boksa) tınlayan bir isim çakıyorlar.

ismin önemine dair bir örnekleme daha yapmak lazım. arap dünyasında epey sık kullanılan süfyan isminin türkiye'de kullanımı yok mesela. epeyce sahabe isimi var, bu yok (fonetiği de fena olmamasına rağmen). niye acaba? bir düşünmek lazım.

kimlik bilinci dediğin şey ufak ufak düğümlerle halı gibi örülen bir şeydir. çocuk kendisi ve dünya arasındaki farklar ve benzerlikler yönünden kişiliğini ve kendi tanımını oluşturur. isim de bunun önemli bir parçası. ben niye uzunum? ben niye akıllıyım? ben niye yavaş koşuyorum? ben niye kirpi saçlıyım? adım niye bu?

leo, "adım niye leo" diye sorduğu zaman meselenin ucu nerelere çıkacak? talat, "adım niye talat" diye sorduğu zaman meselenin ucu nerelere çıkacak?
ofansif sol bek ofansif sol bek
diyanet işleri başkanı ali erbaş'ı savunmuş ve ankara barosu'na "akıllı ol" demiş. mesele dinci gericiliği savunmak ve toplumsal muhalefete had bildirmek olunca akp'si, mhp'si, iyi parti'si, saadetçisi, gelecekçisi, devacısı nasıl da aynı yerde buluşuyorlar.
(bkz: aynılar aynı yere ayrılar ayrı yere)
acarabi acarabi
parti şemsiyesi ve dokunulmazlık elbisesi içinde muhalif seslere tahammülü olmadığını nazikçe! ve saygınca! ifade! eden siyasi kişilik.
dahası, her türlü eleştiri yapılabilir deyip arkasındandan edemez, yapamaz, kuramaz diyerek kendi kendisiyle çelişkiye düşmüştür.
sokollu sokollu
şu an aktif siyasette en çok takdir ettiğim siyasetçi. muhalefet işte böyle olursa yerine oturur. birgün iyi parti'nin de başına geçecektir muhakkak.
protestan ahlakı protestan ahlakı
beş para etmez, kalitesiz siyasal islamcıdır. ali türkşen'in ve daha nicelerinin partiden ayrılmasına sebep olanlardan biridir.

bu adam gerçekten ama gerçekten kalitesiz, popülist ve iki adım ötesini görmekten acizdir. akşener tarafından da makul ve makbul görünen de bu kalitesizliktir.