yazarları bugün mutsuz eden şeyler

1 /
qwertyuiop qwertyuiop
zaten her gün mutsuz edecek bir olay oluyor. ancak bu gün ki farklı. 8 aydır akciğer kanseriyle savaşan bir dedem var. 3.kemoterapisi için bu gün hastaneye gitmişti. tabi kaser olduğunu kendi bilmiyor. büyük bir sır gibi sülaledeki herkes tarafından saklanılıyordu. doktor annanem ve annemin yanında artık kemoterapi verilmeyeceğini söylemiş. tabi dedem herşeyini o ilaca bağlamıştı. iyileşeceğim inşallah eski günlerdeki gibi olacağım akçaya gidip deniz kenarında güneşi izleyeceğim diyordu. ilaç verilmeyeceğini öğrenen dedem o sinirle doktoruna yalnız gitmiş ve ben neden düzelmiyorum nefes alamıyorum yemek yiyemiyorum git gide zayıfliyorum diye sormuş. aklı olan ancak kullanmakta yetersiz olan doktor kendi saklayın bilmesin demesine rağmen şak diye kansersin ve çok ileri seviyede artık bişi yapamayız demiş. annanemle konuşan doktorda en fazla 3-4 ay kaldığını artık onu mutlu edecek şeyleri yapmamızı tavsiye etmiş. ama dedem şuan ben artık iyileşemem ölürüm ben artık diye ağlıyor canım benim. asıl morale ihtiyacı olduğu anda doktorun saçmalığı yüzünden şuan kimse kendi dinletemiyor dedeme. öyle bir yerdeyiz ki. insanın elinden bir şey gelmemesi çok zor...
3
antikavazo antikavazo
hala karıncalı görüyorum ve hala kulaklarımda dolgunluk hissediyorum ama baş ağrım geçti diye buna duyduğum üzüntü geçmişti. mr sonucumu bekliyordum sessiz sakin, ne çıkarsa bahtıma diyerek. bugün o lanet başağrısı geri geldi. ama neden ulan!!!
mrsteacher mrsteacher
yıllardır yaptığım iç hesaplaşmalarımı, analizleri ve düşüncelerimi tüm açıklığıyla anneme anlatmam ve özetle "gençtim be anne, anlayamadım ailemizin kıymetini" temalı pişmanlık konuşmam. utanmam... bu kadar koşulsuz sevilip, hemen affedilince daha da çok utanmam. her geçen gün onlara veda edecek olmanın ağırlığının daha çok üzerime çökmesi.

25'inden sonra ailesinin kıymetini anlayanlarda bu hafta da böyleydi.
poppy poppy
cumartesi görüsecektik...gelmeyecekmis.

"neden?" dedim..."gelmen icin o kadar dil doktum."
"benim tarzim bir parti degil..."dedi
"iyi tarzin degilse gelme o zaman" dedim...

amcik beyinli pislik gerizekali...
1 /