yazarların aldığı iltifatlar

1 /
anaesthetize anaesthetize
madem iltifatmiş duyduklarım konuşmaya bile luzum yok..bana gercekler lazım gercekler! yüzümde çıkan sivilcenin bana yakıştığını söyleyen adamla işim olmaz ki söylediği osuruktan tayyaresi ile olsun.
quentin torrentino quentin torrentino
bir keresinde yakışıklı bir bey bana götüm gibi olmuşsun demişti, o iltifat sayılır mı? çünkü çocuğun göt sağlamdı, taş gibiydi yeminle. doğal olarak bana da dolaylı yoldan güzel demiş oluyor. çok mutlu olmuştum.
gamlı baykuş gamlı baykuş
çevresi tarafından sürekli "kızım kilo versen var yaaa" diye gaza getirilmeye çalışılan biriyim. sürekli duyduğum iltifat bu aslında, tabii iltifat sayılırsa, ama bugün daha bombasını duydum.
iş yerinden arkadaşlarla öğle yemeğine çıktık, neyseki aralarında tek kızım da benim kilolarım üzerinden eğleniyoruz. neyse self servis gittiğimiz yer ama hepimiz bi anda söylüyoruz ne yiyeceğimizi. bana sağolsun tezgahtaki abi hemen espriyi patlattı,"maşallah abi kadar yiyorsun" diye arkadaşı gösterip. ben de hayatta esnaf bozan tripli hemcinslerimden değilim, güldüm " e ebat olarak da onun kadar varım." diye takıldım. neyse aldık yemekleri, çıktık yukarı, yedik ama bizim çocuklardan bitiremeyen oldu,ben hala yiyorum, bi yandan da yemek yemek üzerine geyik yapıyorum. sonra çocuklardan biri, "bayılıyorum sana gamlı baykuş" dedi, bende hemen bi heyecan,aha da iltifat geliyor dedim içimden. " hem çok yemek yiyorsun, hem esprilisin daha ne olsun." dedi, yıkıldım. diyemedim böyle kızlarla arkadaş olmaya bayılırsınız ama aşık olmazsınız diye. işte sözlük ahalisi, ben hep böyle iltifatlar alıyorum.

not: bayılıyorum sana diyen arkadaş evli, benim de o tayfadan herhangi birine ilgim yok, bilginize.
gamzede gamzede
hoşlanılmayan iltifatlardır. genelde iltifat kabul etmiyorum. şımarıyorum sonra. swh bundan birkaç yıl önce arkadaşla tasarım vs üzerine konuşuyoruz, free çalışmak üzerine. bir araya sıkıştırıp bana "sen goldsun" diyiverdi. hayatımda aldığım en garip iltifattı. tişikkirler sipirmen diyemedim ya la. -ergen volum 3- gold mold değilim aslında ama kendisiyle kıyaslayıp alçakgönüllülük yaptı galiba.
hedef ben miyim tayfun hedef ben miyim tayfun
insanların beğenisine sunduğum her hangi bir emeğimin takdir edildiği her an iltifattır. sağolsunlar takdir edenlerin gönüllerinin güzelliğidir. buna " eline sağlık " da dahildir.
1 /