yazarların geçirdiği en feci kazalar

yüzümdeki çizgiler yüzümdeki çizgiler
benimki çok basit.

bisikletten düştüm. ama gözümde gözlük varken yüzümün üstüne düştüm. sol tarafi komple yarildi. içine cam kum cakil girdi yüzümün.

tabi depremden sağ çıkıp prefabrik evlerdeyken oldu bunlar. depremi hiç anlatmıyorum.

(bkz: giri ve nick uyumu )
bunubiyerdeokumuştum bunubiyerdeokumuştum
ilkokulda peşpeşe iki yaz bisiklet kazası geçirmiştim. ikisinin de üzerinden 15 yıla yakın zaman geçti ama izlerini hala taşırım. kazadan daha fazla koyan şey ise bisikletin sonsuza kadar yasaklanmasıydı. teknoloji fuckerı olan evimize bilgisayar da hiç girmedi. nerdeyse bütün mahallede uydu alıcı olmasina rağmen yıllarca karıncaların filmlerini seyrettik mk. geçen hafta öğrendim peder annemin baskısına dayanamayıp almış bir uydu.

ama belki de bunlar sayesinde bugün çocukluğumu doya doya yaşadım diyebiliyorum. bisiklet hariç ama. o hala kalbimde yaradır.
çiftkakadir çiftkakadir
bisikleti sürüş halindeyken ticari bi araç fena halde çarptı bana. aracın ilk teması bisiklet değil de ben olsaydım kesinlikle bi yerim kırılmıştı, gerçi ilk temastan sonra bana da temas etmiş oldu araç ama neyseki bi kaç sürtünmeden başka bi şey olmadı.açık konuşmak gerekirse taşaklarım patlayacak diye çok korktum,çünkü bisiklet bu,her an herşey olabilir. ben o vakte kadar hiç uçan bisiklete de binmemiştim ayrıca. üstelik bu çarpan ibneyle ömür boyu kankiliğimiz oluştu. arabayla hiç kaza yapmadım çünkü zaten benim ehliyetim b sınıfı,panik atak olmam da cabası. yani kaza babında yollar gerçekten de çok tehlikeli,bi ara arkadaşımın 250 cc motoruna da fena bi kaza yapıyordum az daha. ulan hayatımda motora binmememişim çocuk motoru veriyor altıma. amk. motorunu trafikte sağ yapıyorum araba bi anda önüme geçiyor, bu işler zor işler.
madafakamanki madafakamanki
geçen yaz ibiza'da bir suit odasında sangriamı yudumluyorum. yanımda geceden kalma melez ikizler. biri sol biri sağ yanımda. gündüz için sakladığımız kokainden 4-5 line çekip balkona doğru yürümek istedim. diri vücudum ve balkona vuran güneş ile beraber kendimi tanrı gibi hissetmek istedim çünkü. derken hikayenin buraya kadar çok sığ olduğunu farkedip ablalardan birinin hiperrealist çalışan bir ressam diğerinin de looper ile sokak performansı sergileyen funk bir abla olduğunu hatırlıyorum. balkona çıkmak yetmiyor, balkon çitinin üzerinde ayakta kalmaya çalışıyorum. ablalardan biri düşersen eğer gelirken sigara al diyor. çünkü birinci kattayız. bu kısımda pek tehlike yok. sonra odaya dönerken yatağın üzerine şakacıklı, mizahlı falan olsun, tüm kuulluğumun yanında eğlenceli kişiliğimi de sergileyim diye balıklama atlayayım diyorum. boynum kırılır. ölüyüm.

kazalarınız bile kuul amk.
arizaceker arizaceker
2006 6 eylül.üniversite kaydını yaptırıp geri dönerken "lan uzun zamandır uzun yol gitmiyorum otobüsle" diye dertlenip uçak biletini iptal edip erzurum'dan istanbul'a gelmek üzere otobüse bindim. sol tarafta orta kapının hizasında cam kenarında oturuyorum. gece 23:20 civarları henüz dalmıştım ki çığlıklar duyuldu gözüme açtığımda otobüs sola doğru 30, 35 derece yatmış bir şekilde ilerliordu. birden durdu durmasıyla da sol tarafa devrildi. devrildiği yönde olduğum için bir çok insan bizim tarafa devrildi ve devrilen tarafta cam kenarında olan ben ezilme tehlikesi geçirdim. camdan sızan suyu farkedince direseklerimle ( her iki dirseğimde de hala izleri mevcut) camı kırıp aşağıdaki su kanalına düştüm. otobüsten ilk çıkandım. yol boş olduğu için araba da geçmiyordu. büyük bir taş yardımıyla ön camda zar zor ufak bir delik açıp bir kaç kişini daha çıkmasını sağladım. otobüsün üstüne çıkıp kapıyı açtık ve çıkabilenleri ordan tahliye ettik. ön kapının yanında bulduğumuz ve muhtemelen lastikleri kontrol ettikleri çekiç ile ön camı kırıp yukarıda kalan kapıdan çıkamayanları tahliye ettik. şöför ( daha doğrusu şöförün oğlu ) dahil 4 kişi öldü. 6 yaşında bir çocuğun kırılan kemiği derisini yarıp dışarı çıkmıştı. sonradan öğrendiğimiz o çocuk o kolunu hala kullanamıyormuş.
çikilops vol 2 canım benim çikilops vol 2 canım benim
kıbrıs'da 2010 senesinde başıma gelendir, arkadaşım araba almıştı. o mutluluk üzerine de hadi lan girne'ye gidelim demişti. 4 kişi atlatık gidiyoruz, ne bileyim koltuğun başına geçen arkadaşın michael schumacher özentiliğini, hem çok hızlı kullanıyordu, hem de teypte çalan müzik ile zevke gelip dans ediyordu pezevenk. bu arkadaş akon'un sexy bitch isimli şarkısının verdiği gazla epey zorladı pedalı 190'ı gördük. o anda yola arka farı yanmayan bir kamyon çıktı, o an arabadaki 3 kişi de mala döndük. o an film şeridi gibi her şey önüme döküldü mk. yol ise tek gidiş gelişlik göt kadar yol, bu arkadaş ani bir manevra ile diğer şeride kırdı, o da nesi karşıdan araba geliyor. bu arabayı gördüğü için tarlaya kırdı sonradan.tarlada kafalarımız tavana vura vura ilerledik ve durduk. kaşımda açılma oldu. o günden sonra bir daha o arkadaşın arabasına binmedim. hız çok kötü evet.
klonlanırken dna sına çay dökülmüş maymun klonlanırken dna sına çay dökülmüş maymun
çocukken bisikletle uçurumdan uçmuştum. dizim kemiğe kadar yarılmıştı. o anın sıcağıyla farkedemeyip ayağa kalktım ama sonra akan kanı ve kemiği görünce dondum kaldım ayakta öyle. ağlayamadım bile. sonuç ciltaltı dikişi dahil 30 dikiş ve 1 ay tuvalete bile kucakta götürülmek.
şeytanınpabucu şeytanınpabucu
henüz 3 günlük bebekken arkası kapaklı kanepeler vardı eskiden o kapak düşmüş suratıma kafatasimda tam o bölgede kırık gibi bir çökük var eşim her ne kadar mr çekelim dese de 35 sene sonra kafadan kırık olduğumun ispatlanmasini istemiyorum sanırım..
zamanyoksunu zamanyoksunu
gecen sene okul çıkışı 3 arkadaş güvenlikten çıkarken dersinden çıktığımız hocayla karşılaştık arabasına aldı bizi, şehir merkezine gidebilmek için ilerideki kavşaktan dönmemiz gerekiyordu öndeki arkadaş ile hoca koyu muhabete girmislerdi tam kavşaktan dönerken sağ taraftan tırın geldiğini gördüm hocada son anda görüp panikle yolun ortasında fren yaptı tır kaya kaya gelip sağ camurluktan carpti bizim araç 3 metre sol tarafa zıplayarak durdu en son gördüğüm hoca ile arkadaş birbirine kafa atıyordu, suç tir sürücüsüne verildi ambulanslarla hastaneye gittik filmler felan çekildi bişey çıkmadı ama ben en son yıldızları sayabiliyordum geride kalan pert olmuş araba ve altüst olan psikoloji...
başımdan onca trafik kazası geçti hiç biri bu kadar etkileyici değildi. .