yazarların sözlükte yazma amaçları

1 /
protestocu protestocu
kimileri çok yalnızdır, derdini anlatacağı kimse yoktur o yuzden yazarlar.

çok yalnızım be sözlük nidaları da bu yazarların klavyelerinden çıkar.
hocacevval hocacevval
öğrencilerine madara olmak için.. ayrıca sözlükteki öğrencileri tek tek avlayıp yağsız tavada pişirmek için.. isterse olumsuz yazalar.. yazın okulda beraber güneşleniriz..
zikandal zikandal
vizyonu genişletmektir.

çok klişedir ama doğrudur. hani yılların klasik lafı vardır ya, bi görüşe sahipsindir kitap okursun, karşıt görüşü de oku derler. işte o karşıt görüşlerin hepsi burdadır. her bir yazar kendi görüşünü kitap yapabilir, piyasaya sunabilir. işte sözlük bu bütün kitapların özetinin bir hap halinde okura verilmesidir.
yazar da kendi kitabının yerine, hapta düşen payını yazar...

türk gençliğinin vizyonunu öğreniyoruz burada, çok ciddi. abazalık ne durumda, siyasal görüşler nasıl, futbol popülaritesi ne olmuş, ne tür albümler hit.. vizyona dair her şey.

ha bir de işte çok sıkılıyorum ama o yan amaç. bir nevi nefes alıyorum sözlükle. asıl amaç nefes almaktır hayatta ama burada ilk kez yan işte...

karışık, çok sesli, güzel bir oluşumda yer almak iyidir...
pool of sorrow pool of sorrow
olamadıkları, olmak istedikleri kişi olmak içindir kimi zaman. gerçek hayatta rüşvet alan müdürlerine sövemedikleri için, sınıf arkadaşına yazan akademisyenlerine yumruğu patlatamadıkları için yazar kimisi. söyleyemedikleri için, sözlerinin tenlerinde kuruduğu, yaktığı için yazarlar.
john williams john williams
yazarcıkları itü sözlük ortamında yazmaya iten sebeplerin bileşiminden oluşan, büyüyerek yazarak ulaşılmaya çalışılan olgulardır.

en temelinde elbette ki paylaşmak yatmaktadır. ayrıca fikirlerini yazıya dökerek paylaşma işi yüzyıllardan beri hatta mağra insanlarından beri günümüze kadar gelmektedir. işte bu yüzdendir ki insanlar fikirlerini burada paylaşmaktadır.

olaya bir de şöyle bakmak da gerekmekte aslen, binlerce girisi olan ya da binlerce giri girecek olan insanlar var olacaktır da, ama bu insanlar bu yazdıklarını kağıda döküp bir yayımlamaya kalksa kaç tanesi basılır ve başarılı olur? sanırım hiçbiri, işte o yüzden aramızdan kimse buraya yazdıkları sayesinde nobel ödülü alamayacak.
şarap olamayan üzüm şarap olamayan üzüm
hansvoralberg'le tanışmaktı benim için.aylarca tüm yazdıklarını okuduğum insanla konuşabilmek için tek yoldu,yazar alımlarını bekledim hevesle,ama geleli çok zaman geçmesine rağmen yapamadım.
buraya yazınca da psikopatça gelmedi değil.
yanntiersen yanntiersen
birileri beğensin diye kaygı gütmemektir,samimi olmaktır.beğenmeyenlerin ne derece derin bakabildiklerini ölçebilmektir ki güzeldir sözlükte yazmak,farklı açılardan bakabilmek olaylara...
1 /