yazarların tespitleri

21 /
alfredhitchcockunbeynininkaranlıkdehlizleri alfredhitchcockunbeynininkaranlıkdehlizleri
anadolu'da asgari ücretin 1300 tl yapılmasının hiç bir geçerliliği yok. bir çok kurum zaten çalışanlarına sigorta yapmayıp asgari ücretin çok altında ücretlere on iki saat köle çalıştırıyorlar. sigorta yapanlar da çalışanlara zorunlu yatırdıkları yasal asgari ücretin bir kısmını köleden geri istemekte. ekonomi coşmuş hamd olsun.
wendera wendera
erkekler ayrılırken ayrılık konuşması yapmaktan, bir açıklama yapmaktan imtina ederek belli belirsiz gitmeyi tercih ediyolar. kızı karşısına alıp "ya sana sevgim bitti" veya " ailem karşı" vb başka bir sebep diyemiyolar çünkü o kızın o gerçek sebebi öğrendikten sonra 3 gün ağlayıp sonra yoluna gideceğini biliyorlar.
istiyorlar ki içten içe (belki farkında bile olmadan) , kız onu beklesin kafasında milyon tane ihtimal kursun ve onu beklesin belki bi gün kararım değişir ve dönerim. ayrılırken size tonla suçluluk hissettirirler sanki siz o gün öyle yapmasaydınız ayrılmayacaktınız gibisinden. siz de suçlu psikolojine girip o ilişkiyi iyice ilahlaştırırsınız. inat edersiniz, içinizde umut olur, hatasını anlasın diye beklersiniz. filmlerdeki gibi bir ajitasyona sokarsınız.

benim kız kardeşlerime nasihatim, lütfen hiçbir erkeği beklemeyin. hiç pişman olacak dönecek ve mutlu olucaz onunla hayallerine kapılmayın. size bir açıklamayı yapmayan adam düpedüz sizi bağımlı yapmaya çalışıyor kendine, bencilin teki o. boşu boşuna eski sevgiliyle barışma fantezisi kurmayn dönücek evet ama artık siz istemeyeceksiniz iş işten geçince dönerler.
bir kadın bekler bekler bekler ve bi gün dank eder. çok zaman geçmiştir ne o ne siz aynıdır bi yalanı yaşar gibi. o geldiğinde artık özür dilediğinde, mutlu olmazsınız tam tersine.
bir adam sizden açıklamasız gitmeye tenezzül ediyor ve birkaç hafta dahi uzak kalabiliyorsa boşverin gitsin.
nacizane tavsiyem ayrılık tazeyken gurur yapıp beklemeyin pişman olacak diye, gidin kendiniz yüzleşin. sorun sebeplerini. sorun. içinizdekileri de kusun rahatlayın. sizi sevmediğini derse de, ki genelde muallakta bırakmayı severler, artık cvp bellidir, çok ağlayacaksınız belki ama 3 gün sonra geçecek.

sonra özgürleşip artık doğru adamı sevmeye kalbinizi açın.
gamst gamst
bu başlığın altına yazacaklarım daha önceden muhakkak filmlerde söylendi ya da tespit edildi ancak bir de ben kendi kelimelerimle bunları yazmak istiyorum.

şu an 26 yaşındayım. çocukluk arkadaşım vefat etmişti bundan 13 sene evvel. ben büyüyorum, yaşlanıyorum ama o hatıralarımda aynı. o hala tüysüz çocuk.. hayat çok zalim. ölenler hiç değişmiyor, hiç büyümuyor..
cedrıc8 cedrıc8
herkes eleştiri stokuna fazlasıyla sahiptir ve istensin ya da istenmesin bedava dağıtırlar. insanın en yakın akrabaları genellikle en kötü eleştiri suçlularıdır. bir ebeveyn gereksiz eleştiriyle çocuğunda aşağılık kompleksine neden olması bir suç olarak kabul edilemlidir.
sasaki endo sasaki endo
atatürkçü geçinenler nutuk'u bilmez.
dinciler kur-an'ı.
solcular das kapital'i.

biri ortaya bir slogan atıyor ve sloganlar üzerinden tartışıyor ve yatışmıyoruz.
4
elfimben elfimben
adalet yalnizca gucluler icin vardir..zenginin kopegine araba carpar hapis yatar..fakirin dunyasi basina yikilir ama adalet orada ölür..herkes birden sagir dilsiz olur..esit adalet esit hak esit hukuk yoktur..lanet olsun cidden bu farkindalik bile ulkenin icine edildiginin bi kaniti..gectigimiz gunlerde yoldan arabayla kacirilan bi genc kizin durumunu goren birileri hemen polisi ariyor ve alinan cevap: 1 saat sonra geliyoruz. inanirmisiniz 1 saat sonra da gelen giden olmuyor..sapkayi onumuze koyup dusunmek yetmedi mi altina bakin bir de belki biseyler gorursunuz.
caracal34 caracal34
sarı metrobüsler siyahlara göre daha kısa. millet hala duracağı yerde kapı hizasını ayarlamayı beceremiyor. bunu tespit ettim ve yer kapmada bayağı işe yarıyor. inşallah bu olayı hiç öğrenemezler ya. yoksa üzülürüm.
alfredhitchcockunbeynininkaranlıkdehlizleri alfredhitchcockunbeynininkaranlıkdehlizleri
türkiye sinemasının en güzel ve yetenekli kadını kimdir diye düşünürdüm hep. listeyi üç kişiye indirmiştim yakın zaman önce. türkan şoray, fatma girik ve selma güneri arasındaki zihinsel yarışmamda birinciliği fatma girik kazandı. özelikle cüneyt arkın'la oynadığı "köroğlu" filmini denk gelirse izleyin. sanırım bana hak verirsiniz.

esen püsküllü ve itır esen de güzellik olarak olarak bu listeyi zorlar ama yetenek olarak yarışmaya dahil etmeyi bu üç büyük sanatçıya saygısızlık olur.
filiz akın ve hülya koçyoğit yarışmanın kapısına bile uğramasın kalplerini kırarım. torpil olmasa türkiye sinemasında bir hiç olurlardı.

hayırlı cumalar.
21 /