yazarların tespitleri

22 /
alfredhitchcockunbeynininkaranlıkdehlizleri alfredhitchcockunbeynininkaranlıkdehlizleri
türkiye sinemasının en güzel ve yetenekli kadını kimdir diye düşünürdüm hep. listeyi üç kişiye indirmiştim yakın zaman önce. türkan şoray, fatma girik ve selma güneri arasındaki zihinsel yarışmamda birinciliği fatma girik kazandı. özelikle cüneyt arkın'la oynadığı "köroğlu" filmini denk gelirse izleyin. sanırım bana hak verirsiniz.

esen püsküllü ve itır esen de güzellik olarak olarak bu listeyi zorlar ama yetenek olarak yarışmaya dahil etmeyi bu üç büyük sanatçıya saygısızlık olur.
filiz akın ve hülya koçyoğit yarışmanın kapısına bile uğramasın kalplerini kırarım. torpil olmasa türkiye sinemasında bir hiç olurlardı.

hayırlı cumalar.
go all the way go all the way
erasmus ile yurt disina cikan yurdumuzun insanlari, ulkesine dondugunde abartili hikayeler uydurmasi.
konsere gidenlerin konseri izlmek ve keyif almak yerine. telefonu ile medya paylasimini surekli yapmasi. kadinlarimizin giderek maddi olarak iyi kazanc elde etmesi ve istedigi herseyi yapabilecegini dusunmesi hatta yapmasi.erkeklerinizin giderek bkulturlenmesi. kadinlarimizin giderek afro- amerikanlasmasi. alkol tuketiminin azalip, uyusturucu tuketiminin artmasi. orta kesim ve alt kesim insanlarimizin borc bataginda olmasi. evliliklerin azalmasi , bosanmalarin artmasi. paranin deger kaybetmesi. insanlarimizin , eni iyi mevki ve makam sahiplerinin adeletli olmaya, isci sinifinin adaletsiz olmaya baslamasi. cocugu olan ailelerinin gercek anlamda cocuguna karakter katamamasi. tekonoljiyi uyusuturucu gibi benimsememiz. internetin kolesi oldugumuzu. ozellikle ankara' da oturdugum icin, yaz kis segmenlerin eskisi gibi.canli olmamasi. kendimizi gercek dunyadan kopararak, hayallerimiz ve sanal dunyamiz arasinda yasamamiz.
lö şuhane lö şuhane
evin bir köşesine koyduğum bardak, ben onu kaldirmasam günlerce orda duruyor. günler süren azılı ve planlı tespitlerime göre evin temizliğini sadece ben üstlenmişim.
bir miktar kırıldım.
1
cedrıc8 cedrıc8
ismi farklı ve güzel olan kişilerin ses tonları da çok güzel oluyor genelde. ve farklı isimleri gibi farklı kişiliklere sahip oluyorlar.
seniburdakimseduyamazbebek seniburdakimseduyamazbebek
yalnızlığa alışınca hiç bişey koymuyor insana. kimsesizlik, mutsuzluk... hepsi kolay geliyor. bir otel odasında karnım zil gibi aç şu an ama ne yemek bulabileceğim bir yer var ne de getirebilecek biri. beklemiyorum da zira. yalnızlığın en çok da kimseden hayır gelmeyen tarafına hastayım. insanı kimseye muhtaç bırakmıyor.
22 /