yazarların yerinde olmak istediği hayvanlar

pandass pandass
nickimden de anlaşılacağı üzere kesinlikle panda. instagram hesabımda 30-40 tane panda hesabı takip ediyorumdur. bir canlı düşünün ne av olsun ne avcı. doğanın dengesine aykırı bir canlı. doğaya bir katkısı var mı sanırım hayır. ama her davranışıyla insanlığı mutlu ettikleri kesin.

sadece yemek, uyku ve ara sıra da birbirleriyle boğuşma üzerine kurulu bir hayat. üstelik onlar da benim gibi sakar ve sürekli bir yerlerden düşüyorlar.

pofuduk götüne kurban olduklarım.

masteraltair masteraltair
küçükken "çocuklardan tanrıya mektuplar" diye bir kitap okumuştum. çocuğun biri "sayın tanrım yılan olmak istiyorum, ama sadece istediğim zamanlarda" diye bir mektup yazmıştı. mantıklı olabilir.

ördek olmakta isteyebilirdim. dünya yansa umurlarında değil. vak vak vak dolanıyorlar öyle sanki kafaları sürekli iyi gibi.
di mi ya di mi ya
hamamböceği
herkesin tiksindiği ancak iş öldürmeye gelince tırıs tırıs geri vites yaptığı, küçücük haliyle mideyi alt üst eden, proteini bol minicik bir bocek olmak.
en kötü şartlarda bile hayatda kalma becerisine sahip üstelik. daha ne olsun...
sirseri mayın sirseri mayın
hayır niye hayvan olayım. mis gibi insanım işte. dünyadaki en zeki canlıyım. düşünsene hayvan olup benden daha zeki ve bana zulmeden bir canlıya neden katlanmak zorunda kalayım.