yedinci koğuştaki mucize

sarge sarge
çulurdaki elemanın filmi. dün kardeşimin zoruyla izledim aslında girmemek için direndim fragmanı görmüştüm stresli şeyler sevmiyorum. zaten 2 kuruşluk moralim var birde niye bozmak için para ödeyim. 2. seansa girmedim film boğdu beni ama internette yorumları okurken bu filmin çakma olduğunu öğrendim kore çakmasıymış.

orijinalini youtube ta izledim hem kahkaha attım hem sğladım. tavsiyem kore yapımını izleyin ve bu filme gitmeyin zira kore yapımını izleyip bu filme giderseniz bu çöpü izlemek için neden para ödedim dersiniz.

buyrun kore yapımı.

türkçe dublajda var ama berbat bunu izleyin


2
ofansif sol bek ofansif sol bek
çok övdüler ama gitmedim. gitmeyi de düşünmüyorum. şikeye fener yakan tayfadan sarp akkaya'nın oynadığı filme gidip de bu şike seviciye para kazandıracak halim yok. he, ben filmine gitmedim diye bu herif fakirleşmez tabi, ama en azından durduğumuz yer belli olsun. öyle değil mi?
sherlocky sherlocky
filmleri kopyalayıp tekrar gösterime sokmak nasıl bir akıl fikirse anlamıyorum. cebimdeki yabancı ya da benim dünyam gibi bu da gereksiz. konusu zaten iyi olan bir şeyi yapınca tutar sanıyorlar. hele ki sinema sektörünün sekteye uğradığı bu zamanda. paraya yazık. haftanın 2 günü zaten sinema komedi de kore versiyonu gösteriliyor. hiç bir çekici yanı yok para vererek izlemenin. kim oynarsa oynası çekici değil orijinali varken.
diren bonibon diren bonibon
maksat ağlamak olsun, ağlarız iyi gelir, sinirimizi stresimizi atarız gibi nedenlerle gittiğimiz ama sinirden saçımızı başımızı yolduğumuz bir film oldu. ağladık yalan da yok ama genel olarak ben küfür ediyordum. öncelikle film kötü olduğu için değil filmde direkt yaşananlara sinirlendim.

filmle ilgili spoiler vermeden direkt idam cezası hakkında konuşmak istiyorum. her ne koşulda olursa olsun idam cezası ceza hukukunun temel ilkelerine aykırıdır. suç ne olursa olsun idam caniliktir. bir tane masum bile bu sistemin kurbanı olursa sistem işlemiyor demektir. ayrıca ceza hukukunda suçluyu toplumdan ayrırarak toplumu korumak, suçluyu cezalandırmak ve aslında ıslah ederek topluma kazandırmak gibi hedefleri vardır. sen kişileri ıslah etmek ve topluma katmak isterken idam bunun tamamen aksidir. evet bazı toplumsal olaylar da aşırı sinirleniyoruz ben de dahil olmak üzere ama idam çığırtkanlığı yapmak bence yanlış. neyse filme dönelim.

spoiler

şimdi efendim kim bu yarbay amına koyayım? yarbay kim lan? allah mısın aq demek istiyorum öncelikle. her ne kadar filmde adam allah deseler de yemin ederim sikerler. zaten sinirim ve ettiğim küfürler tam olarak buna dayanıyor. ben böyle hukuk sisteminin aq. ben o karar veren hakimin de hukuk diplomasını sorgularım. neymiş akli dengesi yerindedir raporu almışlar. pes. o sanık müdafisi? karar açıklanırken başını öne eğmek mi? oha daha neler? filmi izlerken tansiyonum çıktı.

onun dışında izlerken dram bastılar yani ağlamamız için ekstra uğraşıldığını hissettim ama zaten ağlamak için gittiğimden şikayetim yok.

film hataları tatsız. özellikle idam sahnesi. savcı her türlü kontrol eder, hüküm sanığın boynuna açılır, sözler bağlanmaz falan fistan. bunları kenara koyalım.

spoiler

genel bakınca ağlamak için izlenir ama asla bir babam ve oğlum değildir.
bismillahirahmanirahimof bismillahirahmanirahimof
7 beonbangui seonmul filminin uyarlaması olmuş. ve berbat bir uyarlama. arkadaş zoruyla gittiğim sinemadan boşa giden zamanıma üzülerek ayrıldım. zaten orijinal konusu olmayan bir filmi yeniden yorumlamak her şeyi bitiriyor ki genel hatlarıyla oyunculuklar da çok kötü. sadece ova karakterini canlandıran nisa sofiya aksongur adındaki dünyalar güzeli kız çocuğunun oyunculuğunun oldukça başarılı olması biraz toparlamış filmi. bu arada gereksiz bir detay olsa da saç rengine bile bittim ova'nın. çok şirin biri. onun dışında pek önemli bir şey görmedim ben.
edit: imla.
soolcan soolcan
dün gece orijinal kore yapımını youtube'dan salya sümük izlediğim yerli olanını merak etmeme rağmen izlemeyeceğim film. şimdi kore yapımı olanı da çok harika değil bunu belirtmek gerekiyor.

bir çok manık hatası barındırıyor hikaye güzel düşünülmüş ama kötü işlenmiş. korelilerin oyunculuğu zaten kötü adamlar mimikleri yapamıyor işte, ağlarken de yüzü aynı pörtleklikte gülerken de . filmdeki küçük kızın oyunculuğu kesinlikle adamdan daha iyiydi. ayrıca türk filmlerindeki bir tarzla hapishanedeki herkesin bir anda melek kesilmesi gerçek hayatta çok olamayacak şeyler. burada konu oldukça kopuk anlatılmış. dahası filmin sonuna doğru en iç yakan sahnesi fazla fantastik olmuş ve esas insanları duygu patlaması yaptırabilecek alanalr pas geçmiş. film şahane mi ? asla değil ama bir kız babası olduğumdan sarınım ben bir filmde daha bu kadar ağladığımı hatırlamıyorum içim dışıma çıktı.