yemeği yavaş yiyen insanlar

1 /
denizabeth denizabeth
aramaya inandım fekat bu başlığı bulamadım belirtmek isterim.

yavaş yavaş sevişen erkekler başlığı çıktı karşıma. artık yiyişmekten mi esinlendi sözlük bilmiyorum.

konumuz yemeği çok yavaş yiyen insanlar. çoğu insan bu kategoriye giriyor, nitekim girdiğim bi ortamda yemeği ilk bitiren ben oluyorum. ya insanlar çok yavaş yiyor ya ben çok hızlı yiyorum tam olarak onu saptayamadım. şu yemek yeme hızımı biraz azalttığım zamanlar oldu yok amnakoyım yok! gene ilk ben bitiyorum.

arkadaşlarla bi mekana gidiyoruz:

- hadi bi şeyler yiyelim.
ben: ben çok aç değilim ya bi su içerim ama.
- aaa olmaz biz yiycez sen bakcaksın. sen de ye.
ben: e iyi madem yiyim.

yemekler geliyor yine ilk ben bitiyorum sanki az önce ''ben çok aç değilim bi su içerim'' diyen ben değilim. bi' de silip süpürüyorum ha. aç değilim falan ama tabak pırıl pırıl ciflenmiş gibi. insanlara bakıyorum mıy mıy mıy, yemeğin yarısındalar falan. bi' de tabakta da bırakıyolar he hiç haz etmem.

çatlasam da bitiririm yemeği dışarda yiyosam. hacı tamam bi ıspanak olur, pırasa olur bırakırsın tabakta o zaman anlayışla karşılarım belki ama kebap bırakılır mı? iskender bırakılır mı? o cheeseburger bırakılır mı gözünü seviyim? ben ki nargileyi kömür olana kadar içen bi insanım, neyse.

bi gün yanımdaki insanla aynı anda yemeği bitirirsem benden mutlusu olmıycak. hayır ilk ben bitiriyorum ya aç değilim dediğim halde? işte yalan söylüyorum falan sanıyolar. heralde ''yazık parası yok diye aç değilim dedi zaar tabağı silip süpürdüğüne göre'' düşünüp yemeği onlar ısmarlıyolar. asıl bu koyuyo bana.

olm ısrar etmeyin lan param var ama yemiyorum, aç değilim üstüme gelmeyin da! benimkini bitirdikten sonra sizin tabağa da saldırırım ona göre.
othmankhan othmankhan
15 dakikada yenilebilecek yemeğe 1 saatte yiyerek bir sofranın başında onca vakti heder eden insandır. hala mana veremem. hele o filmlerde lokma 12 dakikada ağzına götüren adamın, ağzının ortasına bir tane geçiresim gelir.
onbirdakika onbirdakika
ay bu insanlar beni öldürüyor.

onlara baktıkça ben daralıyorum böyle nefes almakta zorlanıyorum. ay iki tane yemeği tam bi saatte bitiriyorlar ya. of, zaman tuttum. minicik şeyi 1 saatte bitirdi. bitirene kadar da beni yedi bitirdi. iki saat çiğniyorlar bi de ya, sanki geviş getiriyo yani.

bi kahve içicek, tam 37 dakika. o kahve buz gibi oldu, yudum yudum alsan o kadar zamanda bitmez ya. of. içimi sıktı.
qobel qobel
bu işi sağlığını düşünerek yapıyorsa ne âlâ ama bunun diğer tarafı tek kelime ile uyuşukluk. bilirim, ben yemeği yiyip bitirene kadar hala çorbasının 3/4'ünü bitiremeyen arkadaşlar(ım) var. he bu o arada ne yapıyor derseniz sofra muhabettinin koyu bir dinleyicisi belki de yediğiniz lokmaları sayan iyi bir gözetmendir.
bir gizli mesaj bir gizli mesaj
kibarlığı değil, sağlığını ve kilosunu düşünendir. beyindeki doyma/tokluk merkezinin, gıda tüketmeye başladıktan 20 dakika sonra uyarıldığını ve bu süre zarfı dolmadan hızlı, tıka basa yemek yemenin şişmanlığa ve mide rahatızlıklarına (gastrit, reflü, ülser) sebep olabileceğini bilir.
çamın feryadı çamın feryadı
yeri gelir 40 dk sofradan kalkmayan ben sırf yavaş yediğimden dolayı ''sofrada konuşulmaz, hadi ye ye, ne bakınıyosun?'' şeklinde tacize maruz kalıyorum. işte bizim millet bu yüzden götü göbeği salıyor aga. arkasına bir de soda iç kösül. oh mis.
1 /