yeni türkiye

28 /
tlangila tlangila
insanlar korkak. dindar mı kindar mı belli değil yalayıcı kesim. mağdurluk edebiyatını ve ahkam kesmesiyle arafı bulamayan bir zat. sonunda güç zehirlenmesi yaşayan rövanşist istibdat. farklı renklere düşüncelere özgürlüğe çekilen gri belediye badanası. geçmişi gösterip şöyleydi böyleydiye mahkum olmamak için şunu bunu yaptık deyip kendi burjuva zümresinin 15 yıldır çuvalını ayakkabı kutusunu doldurmak. hayatı aydınlatma logosunu kullanan iktidarın öyle ki anonim olmadan eleştiri yapan sosyal medya kullanıcısının hayatını karartmak. özgürlüğe sürekli darbe. dalkavuklukla süren ihale i kübralar..
işçi emekçi aç ama çaresiz. partili cumhurbaşkanının partili yargı atamaları. devlette pararlel ampul kadrolaşmaları. menzil ampul kolerasyonu. bizden olmayan karşımızdadır adlı düşmanca fikirleri. dine koyulan siyasal islam ambargosu. değişen değiştikçe geçmişin renkli yıllarını özleten tek seslilik. tek renk tek tip insan tek ideolocya. eleştirinin günah veya düşmanlık olduğunun algılanması. doğru haklı ileriye götürecek eleştirinin sırf bi boklar yedikleri için düşürülürüz ayağımız kayar endişesiyle bunlar bize düşmanca yaklaşıyor fikriyle karşılanması. korku baskı neoosmanlı imparatorluğu ama okyanusötesinin emperyalist usa sı komunist rusya ve siyonisrail izinli(!). ve kısacası uzun birader bizi izliyor ben değil kuzenim yazmış.
kareondokuz kareondokuz
1945 ve 60 doğumlu eski yobaz zihniyetine sahip gerici kafalar toprağın altına girdiğinde ve yerine yeni nesil geldiğinde yeni türkiye'den bahsedebiliriz. diğer türlü yobaz takımı kazanmaya devam edecektir.
johannstock johannstock
korku toplumu yaratan, insanları huzursuz eden bir türkiye'dir. sırf iktidarı eleştirdi diye insanları cezaevine koyan, fişleyen bir türkiye'dir. insanlar bu durumdan dolayı sessizliğe büründüler (ki siyasi veya sanatsal anlamda ki durgunluk bu yüzdendir)
sevmediği insanları herhangi bir örgüt mensubu diye ihbar etmek, ispiyoncu bir toplum yaratan bir türkiye'dir. fetö kimin işine daha çok yaradı herkes biliyor zaten.
işçinin en temel haklarından biri olan grevin yasaklandığı, herhangi bir eleştiride, muhalif kimliğin vatan haini diye yaftalandığı, komünist öğrencilerin okuma haklarının elinden alındığı bir türkiye'dir.
ve yeni türkiye'nin miladı gezi direnişi olmuştur.

aslında anlatılacak o kadar çok şey var, bunlar ne ki?
saiyajin saiyajin
tam anlamıyla ezik türkiye dir. herkes kazanan tarafta olabilmek için didiniyor. futbolda da, siyasette de, sosyal hayatta da, profesyonel hayatta da böyle maalesef. bütün mesela ezikliğin üzerinin kapatılabilmesi.
28 /