yeni türkiye

28 /
dumrul dumrul
13 yaşındaki çocukları akp genel başkanına hakarretten cezalandıran,


13 yaşındaki çocuğa ‘Cumhurbaşkanına hakaret’ suçlamasıyla hapis cezası


buna karşılık bir kadına tecavüze yeltenen ve kadın direndiği için üzerine kezzap döken adamı ise sokağa salan bir ucubelikler coğrafyasıdır.


Cinsel saldırıda bulunduğu kadına kezzap döken erkek serbest
bıçakçı petri bıçakçı petri
valla kaynamaya bırakılan kurbağa gibi kimse ne olduğunu anlamadan yeni türkiye geldi hakkaten. millet hala "atam izindeyiz, seni yedirmeyiz, emanetin emin ellerde" filan yazıyor. o emanetlerin cenaze namazı çoktan kılındı 2019'da da mevlüd'ünü okutacaklar.

yeni türkiye'nin en önemli özelliği adalet sisteminin olmaması. bu "sözde" atatürkçüler de buna çanak tutuyor. adalet herkes için lazım. sevmediğin adama adaletsizlik olunca "yapmıştır o bişeyler" sevdiklerine yapılınca "adaletsizlik"... ha siktirin ordan. şu an gelinen durumda herkesin suçu var. sadece akp, chp ve ya fetö değil... el birliğiyle.

adaleti bizden olmayanlara karşı bir silah olarak kullanarak biz bu duruma getirdik ülkeyi. kimse ağlayıp sızlamasın ya da "atam rahat uyu biz varız" gibi sözler demesin. atatürk uyuyor ama ülkeyi bıraktığı insanlar şu an atatürk'ten bile daha derin uykudalar.

ne zaman herkes için adaleti savunuruz, işte o zaman bu ülke düze çıkar. yoksa muhafazakar kesim de yenilikçi kesim de şu haliyle ülke için bir boka yaramaz. o gelir yeni türkiye der kendi sistemini kurar, diğeri gelir hakiki türkiye kurar öteki gelir özhakiki türkiye kurar... hükümetleri şekillendiren bir milleti olmadıkça gelen her iktidar dilediği gibi at koşturabilir.
acarabi acarabi
hırsızlığın normal adalet istemenin anormal, çocuklara cinsel tacizin normal bunu şiddetle eleştirmenin anormal, milletin ....na koymanın normal böyle demenin suç olacağını haykırmanın anormal, kaçakçının uçağı ile umre yapmanın normal bunun doğru ve etik olmadığını söylemenin anormal, her cuma bakara makara yapmanın normal, kurana göre müslüman olmanın anormal, her şirkette ve esnafta iki defter tutmanın ve vergi kaçırmanın normal efendice zamanında vergi vermenin anormal, verginin vergisini almanın normal bunu şiddetle eleştirmenin anormal, bir yıllığına vergi koymanın normal bunu yıllarca devam ettirmenin anormal... vs.vs.vs.vs.vs.vs. daha yazayım mı yav.
işte yeni türkiye! vatana millete hayırlı olsun, tabii olabilirse.
kumpel kumpel
yeni türkiye, cehaletin yüceltildiği ülkedir. buyurun size yeni türkiye'nin özeti bir enstantane:

geçenlerde atatürk havalimanı iç hatlar'da güvenlik sırasındayım. önümdeki eleman konuşmasından ve tipinden anladığım kadarıyla bir ispanyol. güvenlikteki kız ona türkçe "kemerini çıkar" diyor. adam anlamıyor. kız işaret ediyor, ve türkçe bağırarak "kemer kemer!" diyor. adam ikinci, üçüncü seferde kızın yaptığı el işaretlerinden anlıyor ve gülerek çıkarıyor. o sırada güvenlikteki kızın tepkisi ise herkesin içerisinde bağırarak ve gayet ciddi bir ses tonuyla "türkiye gelmişsin, türkçe öğreneceksin! kemer diyoruz anlamıyorsun!".

yani burada güvenlik görevlisi arkadaşımızın havalimanında güvenlik görevlisi olarak çalışıp, kemer bile diyemeyecek kadar sıfır ingilizce sahibi olması onu hiç rahatsız etmiyor. düşünüyor ki banane, burası türkiye. onlar türkçe bilsin. demiyor ki adam turist, gelmiş ülkemizde para harcayacak, döviz getirecek, ekonomiye can verecek. yok. onun için o "dış güçler". izlediği salak filmlerde tabi amerikan ajanlarına amerikan aksanıyla, rumlar rum aksanıyla, almanlar alman aksanıyla türkçe konuşuyor ve hepsi de ülkemizi bölmeye çalışıyor. ne gerek var yabancı dile?

işte yeni türkiye, bu ablanın cehaletiyle övündüğü ve rahatsız olmadığı ülkedir. helal olsun.
jean paul marat jean paul marat2011 sonbaharında böyle olacağı, bugünlerin geleceği belli değil miydi? yoksa haberleri mi yoktu?* vah vah. bu vizyonsuz orospu çocukları beter olsun diyorum. kimse kusura bakmasın. 6 yılda tr'den çıkmamış, çıkamamışlarsa başlarına gelecek olanları da sonuna kadar hak ediyorlar.

beraber yürüdünüz siz o yollarda, beraber ıslandınız yağan yağmurda. beyler böyle yapmayın, bu işleri buralara vardıracaksanız herkes kaybeder denmedi mi size? sizi uyaranları dışlamadınız mı? her şey sizin tercihinizdi.
elma yemeyi reddeden adem elma yemeyi reddeden adem
www.perkinseastman.com

m.hurriyet.com.tr

new york'ta yeni türkiye cumhuriyeti gökdelen yaptırıyor ama türkiye cumhuriyeti'nin ekonomisinin ne bok olacağı belli olmadığı için, götün birinin yüzünden amerika'nın ambargo koyma ihtimali olduğu için türk taşeronlar götünü yırtıyor yurtdışında bir bağlantı kurmak için.

düşün ki bir ülke var yurtdışında yatırım yapıyor ama bu işi türk şirketlerine yaptıramıyor. bu rezaleti açıklayacak biri var mı acaba?

kendi paramızı kendi elimizle çöpe atıyoruz.
confessions confessions
biri rüşvet veriyor ve bu yüz kızartıcı suç olan konu birden milli mesele oluyor.
eskiden böyle konular savunulamaz, üzerine gidilir suçlu suçsuz belli olurdu.
mesela fransa da en büyük bankalardan biri olan bnp paribas için abd milyarlarca dolar ceza kesti. fransa basını bankasını vatan haini ilan etti.
iddialar ve dava sonrası muhtemelen kesilecek ceza da bizim basn ne diyecek merak ediyorum.
bunun sorumluları kim diyecek mi?


görüldüğü gibi bu cezalar hangi ülke hangi banka olursa olsun kurallara uymayanlara kesiliyor.
hamaset içinde bilgisiz ve cahilce konuşmak yerine sorumlulara ceza tanzimi davaları açılmalı ve bundan sonra yöneticiler yaptıkları işlerin hesabını vereceğini öğrenmeli.
libertafaryan libertafaryan
müthiş bir yer oldu. gerçekten artık bu ülkede muhalif olmanın dahi bir manası kalmadı. iktidar ve kararları dışında hiçbir şeye gerek yok artık. eleştirebilirsiniz, sesiniz gür de çıkabilir ama bu kimsenin sikinde olmaz. tacizler tecavüzler adaletsizlikler, tek tipleşme, dinciler. muhteşem yer oldu buralar.

ayrıca ılımanlaşma girişimlerine başlayan suudi arabistan'dan doğan ortadoğu'daki yobaz boşluğunı hızla doldurmaya en büyük aday oldu türkiye. bu başarı senin ey halkım.

(bkz: oynayacağınız topu sikeyim)
dumrul dumrul
çadır devleti olduğu için iç ve dış ticareti dahil her boku tek bir kişinin etrafında dönmektedir.

mesela sadece kabile reisiyle birlikte fotoğraf çektirerek gidip kuveytli iş adamlarını 20 milyon dolar tokatlayabiliyorsunuz.

niye?

çünkü:

1- bütün dünya buranın bir çadır devleti olduğunu biliyor.
2- bütün dünya burada liyakatı falan kimsenin sallamadığını, her işin kabile reisinin etrafında döndüğünü biliyor.
3- bütün dünya reisin dolambaçlı, alengirli işlerle sağdan soldan milyonluk rüşvetler aldığını biliyor.

bu sayede de reisle yakınlığını belgeleyen adama başka bir şey sormuyorlar. çünkü zaten dönen paralar belgesiz, makbuzsuz dönüyor. gayrı resmi dönüyor... bu sayede de herkes herkesi kolayca dolandırabiliyor.


http://www.superhaber.tv/erdogan-fotografi-ile-kuveytli-is-adamlarini-dolandirdigi-iddia-edildi-103793-haber

tr.sputniknews.com

www.cnnturk.com

www.artigercek.com
hoenir hoenir
bir türlü kendini hissettiremeyendir. daha doğrusu bir türlü ülkenin tamamında hissedilememektedir. yoksa iktidar ve yakın eşrafları aleni şekilde yeni türkiyeye çoktan geçiş yapmıştır.
johannstock johannstock
gezi direnişinden sonraki türkiye'dir. akp iktidarındaki en sansasyonel olaylar bu direniş sonrası yaşanmış ve hemen hemen ülkenin bir kısmına karşı radikalleşmişlerdir.
abcd02561 abcd02561
mesela bir yetişkinin kendi isteğiyle domuz eti yemesi günlerce konuşulur ya da yılbaşı kutlamaları, noel mi yılbaşı mı bu da çok konuşulur. ama ensar vakfında 40 küsür çocuğa tecavüz konuşulmaz. konuşulsa da bakan çıkar bir seferden bir şey olmaz minvalinde bir açıklama yapar keşke konuşulmasaydı dersiniz. ya da bir sürü çocuğun çocuk doğurduğu hastanenin neden bunları polise bildirmediği de konuşulmaz. hatta olayın örtbas edilmesini önlemek isteyen bir personelin görev yerinin değiştirilmesi de konuşulmaz. ha ama sorarsanız yüzde 99u müslümandır bu yeni türkiyenin.
28 /