yeni türkiye

28 /
dumrul dumrul
ülke gibi ülke...

gündemden bir bukle...

dumrul dumrul
13 yaşındaki çocukları akp genel başkanına hakarretten cezalandıran,


13 yaşındaki çocuğa ‘Cumhurbaşkanına hakaret’ suçlamasıyla hapis cezası


buna karşılık bir kadına tecavüze yeltenen ve kadın direndiği için üzerine kezzap döken adamı ise sokağa salan bir ucubelikler coğrafyasıdır.


Cinsel saldırıda bulunduğu kadına kezzap döken erkek serbest
bıçakçı petri bıçakçı petri
valla kaynamaya bırakılan kurbağa gibi kimse ne olduğunu anlamadan yeni türkiye geldi hakkaten. millet hala "atam izindeyiz, seni yedirmeyiz, emanetin emin ellerde" filan yazıyor. o emanetlerin cenaze namazı çoktan kılındı 2019'da da mevlüd'ünü okutacaklar.

yeni türkiye'nin en önemli özelliği adalet sisteminin olmaması. bu "sözde" atatürkçüler de buna çanak tutuyor. adalet herkes için lazım. sevmediğin adama adaletsizlik olunca "yapmıştır o bişeyler" sevdiklerine yapılınca "adaletsizlik"... ha siktirin ordan. şu an gelinen durumda herkesin suçu var. sadece akp, chp ve ya fetö değil... el birliğiyle.

adaleti bizden olmayanlara karşı bir silah olarak kullanarak biz bu duruma getirdik ülkeyi. kimse ağlayıp sızlamasın ya da "atam rahat uyu biz varız" gibi sözler demesin. atatürk uyuyor ama ülkeyi bıraktığı insanlar şu an atatürk'ten bile daha derin uykudalar.

ne zaman herkes için adaleti savunuruz, işte o zaman bu ülke düze çıkar. yoksa muhafazakar kesim de yenilikçi kesim de şu haliyle ülke için bir boka yaramaz. o gelir yeni türkiye der kendi sistemini kurar, diğeri gelir hakiki türkiye kurar öteki gelir özhakiki türkiye kurar... hükümetleri şekillendiren bir milleti olmadıkça gelen her iktidar dilediği gibi at koşturabilir.
acarabi acarabi
hırsızlığın normal adalet istemenin anormal, çocuklara cinsel tacizin normal bunu şiddetle eleştirmenin anormal, milletin ....na koymanın normal böyle demenin suç olacağını haykırmanın anormal, kaçakçının uçağı ile umre yapmanın normal bunun doğru ve etik olmadığını söylemenin anormal, her cuma bakara makara yapmanın normal, kurana göre müslüman olmanın anormal, her şirkette ve esnafta iki defter tutmanın ve vergi kaçırmanın normal efendice zamanında vergi vermenin anormal, verginin vergisini almanın normal bunu şiddetle eleştirmenin anormal, bir yıllığına vergi koymanın normal bunu yıllarca devam ettirmenin anormal... vs.vs.vs.vs.vs.vs. daha yazayım mı yav.
işte yeni türkiye! vatana millete hayırlı olsun, tabii olabilirse.
kumpel kumpel
yeni türkiye, cehaletin yüceltildiği ülkedir. buyurun size yeni türkiye'nin özeti bir enstantane:

geçenlerde atatürk havalimanı iç hatlar'da güvenlik sırasındayım. önümdeki eleman konuşmasından ve tipinden anladığım kadarıyla bir ispanyol. güvenlikteki kız ona türkçe "kemerini çıkar" diyor. adam anlamıyor. kız işaret ediyor, ve türkçe bağırarak "kemer kemer!" diyor. adam ikinci, üçüncü seferde kızın yaptığı el işaretlerinden anlıyor ve gülerek çıkarıyor. o sırada güvenlikteki kızın tepkisi ise herkesin içerisinde bağırarak ve gayet ciddi bir ses tonuyla "türkiye gelmişsin, türkçe öğreneceksin! kemer diyoruz anlamıyorsun!".

yani burada güvenlik görevlisi arkadaşımızın havalimanında güvenlik görevlisi olarak çalışıp, kemer bile diyemeyecek kadar sıfır ingilizce sahibi olması onu hiç rahatsız etmiyor. düşünüyor ki banane, burası türkiye. onlar türkçe bilsin. demiyor ki adam turist, gelmiş ülkemizde para harcayacak, döviz getirecek, ekonomiye can verecek. yok. onun için o "dış güçler". izlediği salak filmlerde tabi amerikan ajanlarına amerikan aksanıyla, rumlar rum aksanıyla, almanlar alman aksanıyla türkçe konuşuyor ve hepsi de ülkemizi bölmeye çalışıyor. ne gerek var yabancı dile?

işte yeni türkiye, bu ablanın cehaletiyle övündüğü ve rahatsız olmadığı ülkedir. helal olsun.
28 /