yıldıray oğur

1 /
earendill earendill
bir rizeli ve odtü kamu yönetimi mezunudur kendisi. çok duygusal bir insandır aynı zamanda.

edit: sallamasyon solcuların yazdıklarına bakmayın. reklamcı kökenli olan abisi turgay oğurdur, kendisininse hiç bir ilgisi yoktur reklamcılık ya da metin yazarlığıyla.
earendill earendill
dün itibariyle oktay ekşi'yi cnntürk tarafsız bölge'de "bu tartışma adabını nereden öğrendiniz" dedirtecek kadar sıkıştıran genç gazetecidir.
ulysses i anlamadım ulysses i anlamadım
dün gece cnntürk ekranlarında görünen gazetecidir.

programın adı nasıl "tarafsız bölge" ise? taraf gazetesi'nin de yıldıray oğur adlı yazarı da vardı programda (!) bu ne heyecan be kardeşim? bi sus da karşındakilerde iki çift lafla meramlarını anlatabilsin. neredeyse darbe yapacaktı programda bizim darbe karşıtı yazarımız. yok efendim ergenekon iddianamesi'ni nasıl eleştirebilirmişsiniz, bakın işte iddianamede her şey yazılmış falan falan. kelli felli gazetecilere "siz de gazeteci misiniz, bakın biz nasıl haberler yapıyoruz siz yapamıyorsunuz....." daha hazırlanmakta olan ve açıklanana kadar gizli kalması gereken iddianameden sayfaları virgülüne dokunmadan yayınlamayı gazetecilik başarısı sayarak diğer gazetecilere, gazetecilik dersi verdiğini sanıyordu. karşısındaki insanlarda bir kaç darbe tokatı yemiş gazeteciler. en azından buna saygı duy da, bir kaç aylık geçici heveslerinin esiri olup adamları darbe yanlısı olarak görme veya göstermeye çalışma. ayıp oluyor.
korkunç kertenkele korkunç kertenkele
çok komik bir çocuk. bir karikatürize tipler geçidi yapmış bu hafta, süper olmuş. ironiden geçilmiyor, hele o her iki cümlede bir tekrarlanan "umarsızca..."lar o kadar komik ki. ayrıca, son bölümdeki "solcu" karikatürüne dikkat ediniz. "solculara giydiriyorum eheh şahane lan" zannedip bu çok zekice bulduğu "solcu karikatürüne" saldırıyor ya, en eğlenceli kısmı burası. bir şey olayım dedim, ne olduğumu bilemedim-gaaliba ben liberalim. oy oy, takipçisiyiz.

http://www.taraf.com.tr/yazar.asp?id=33
küller küller
soros'un ve fethullah'ın finanse ettiği liboşlar topluluğu taraf gazetesinin neoliberal-fethullahçı-sorosçu yazarı.

böyle emek düşmanı, piyasacı zihniyetin türkiye'deki piyonları ne kadar ıkınsa sıkınsa da solu yıldıramaz, yıldıramayacak!

ironi vasıtasıyla sola olan nefretini ortaya döken bu satılmışların, bu 12 eylül çocuklarının neoliberal saldırılarına, sermayeyle işbirliği içindeki emekçi düşmanı liberal hoplatıcıların himayesinde palazlanan bu küstah anti-komünist şer hattına karşı sol elbette direnecek, elbette sonuna kadar savaşacaktır!

liberaller hiç boşuna çırpınmasınlar, solu bu türden hinliklerle ezmeye güçleri yetmeyecek.
bambirella bambirella
eksik tarih bilgisiyle köşe yazmaya ve yanlış çıkarımlarıyla aydın görünmeye çalışan zat.

ekşi'deki ama arkadaşlar iyidir'den esinle "kendi mahallesinin oray eğin"idir.

oray eğin'e küfür etmiş olsak dahi.

konumuz, can dündar'ın mustafa'sı. filmi atatürkçülüğün aman da kalesi diye gitmedim elbette; bir konu, iki fragmanı, üç goran çekti beni.

bilemeden yazmış sevgili oğurcuk?

"yoksa mustafaizm, kemalizm’in son sürümü mü? sistem yeniden mi yükleniyor?"

bu kaset 5 dk içinde kendini imha edecektir.

zira etmiştirde.

konuyla ilgili yazı içinhttp://www.taraf.com.tr/makale/2444.htm
dünyayı kurtaran adam dünyayı kurtaran adam
12 şubat 2009 tarihinde kaleme aldığı yazısı ile açıkça gestapo tarzı bir polis oluşumunu desteklediğini açıklamış sömürge aydını. hani derin çetelere, oluşumlara örgütlere karşıydın be yıldıraycım? ama tabii senin daha önce de yaptığın gibi delil yetersizliğinden serbest bırakılmış, yargısı devam eden insanları zan altında bırakmayı sevdiğin için korkundan * şimdi sığınacak bir liman buldun değil mi? senin gibilerinin demokrasi anlayışı bu olmalı. baştan kokuyorsun yıldıraycım, düşünceleri bu kadar kendi içinde çelişen bir insan yeryüzü görmüş müdür acaba?


http://www.taraf.com.tr/makale/4003.htm
galliani galliani
seçim sonuçalrıyla ilgili bir yazısındaki şu cümlesi beni gülme krizlerine sokmuştur ve aynı zamanda düşündürtmüştür de:

"iç anadolu milliyetçilikten vazgeçti. milliyetçi dalga (umarım denize dökülmek üzere) ege’ye püskürtüldü. türkiye’nin “bozkurt yuvası” yozgat ovası değil, menderes ovası oldu."
1 /