yorgun uyanmak

1 /
ben em ay ti ye gideceğim ben em ay ti ye gideceğim
havasız bir ortamda uyumaktan dolayı olabilir.
bilimsel tanımı ise: oksijen ile kaslarda birikmiş laktik asit iyi havalanmamış bir ortamda tam olarak parçalanamayıp birikir bu yüzden çok bile uyumuş olsak kaslar yorgun kalır.
tabi başka nedenlerden dolayı da olabilir.
tonguç tonguç
insanlar için biyolojik saat ile çalışır saptaması vardır. uykuda da vardır bu saat. kimisinde 4 saat ve katları, kimisinde ise beşin. 4.nesil uykucu, dört veya sekiz saat uyku ile dinç kalkar. 6 saat uyku ile vücuda iki saat amelelik çektirir ve bu da yorgun kalkmaya sebep olur. sinirsel bozuklukları olan ve mesela bu sebeple ışığa duyarlı olan tiplerde bu periyotlara uymak zordur. onların için vücudun iyice yorulması, alkol, güzel bir seksin yaşanması avantaj yaratacaktır. unutulmamalıdır ki periyot 4 saat ise bu süre yeterlidir. kendini tanımak önemlidir.
teeent teeent
her sabah uyandığımda sanki hiç uyumamış ya da göz açıp kapatınca sabah olmuşçasına yorgun hissederim genellikle aksiyonlu rüyalar ya da çok fazla kafa patlattığım düşünceler neden oluyor diye düşünüyorum ama yine de engel olamadığımdan lanetlerle uyanmama neden olan histir
teeent teeent
her sabah uyandığımda sanki hiç uyumamış ya da göz açıp kapatınca sabah olmuşçasına yorgun hissederim genellikle aksiyonlu rüyalar ya da çok fazla kafa patlattığım düşünceler neden oluyor diye düşünüyorum ama yine de engel olamadığımdan lanetlerle uyanmama neden olan histir
hayal yagmuru hayal yagmuru
haftada en az 5 gün başıma gelen olay. sebebini açıklayabilen varsa lütfen bana söylesin. 4 saat de uyusam 12 saat de uyusam bir şey değişmiyor, ben yine yataktan sürünerek kalkıyorum.

not: tembel bir insan da değilim.
geldim gördüm yerdim geldim gördüm yerdim
geçen gün düzgün kalkmak neymiş yıllar sonra yaşayınca farkettiniz durum.fakat o gün nasıl böyle oldu bilmiyorum. daha sonra me yaptıysam aynı verimi alamadım. sanırım oksijen azlığından oluyor . eğer nefes darlığınız varsa ve adam akıllı oksijen çekemiyorsanız hayat çok boktan oluyor. yani bir kere beyni tam randımanlı çalıştıramıyorsun ve gün boyu ruh gibi geziyorsun. akşam üstüne doğru toparlar gibi oluyor ama nafile. zannedersem düzenli egzersiz o2 tutma kapasitesini arttıracağından bir parça faydalı olabiliyor. başka çözüm bilen varsa ışığımı yaksın efendim
driving einstein driving einstein
bıdı bıdı konuşan bir ablanız varsa kaçınılmaz olan olay.

4 saat civarı uyuduğunuz için zaten yorgun kalkıyorsunuz ama dediğim abla faktöründen sabahlamış gibi hissediyorum. tekrar da uyuyamıyorum. çok boktan bir şey.
utangaç ve yüzsüz utangaç ve yüzsüz
uzun zamandır başıma gelen olay.. ben ki sabahları bin aslan gücü ve yüz çita enerjisiyle uyanırım ki bu durum çekilmez olmaya başlarken bugün son buldu sağolsun..uyku dünyanın en güzel şeyi o ayrı ama uyanıp güzel bir gün geçirmeyi beklemek bambaşka..
stetoskopla yeri dinleyen insan stetoskopla yeri dinleyen insan
uzun zamandır yaşadığım hede.
saat kaçta uyursam uyuyayım fix 6:00 (yazıyla sabahın körü) da uyanıyorum. ne dinlenebiliyorum ne uyuduğumdan zevk alabiliyorum. normalde uykuyu sevmiyorum ama bu kadar da fazla. bir ay sonra dersler başlayacak ben daha dinlenemedim. püüüüüü.
madeuthe madeuthe
artık rutinden çıkamayan günlük hayatınız, yeni ve heyecanlı hollywood rüyalarına yol açmadığından, sıkkın ve bitkin uyanmaktır. başka şeyler de olabilir tabi ama bu da olabilir sebep.
1 /