yosma

1 /
lethe lethe
boyalı tırnaklarla dolaşıyor sokakta
kimse bilmez nerdenmiş
buralara gelmezmiş
kıpkırmızı terlikler
güzel durmuş ayakta
pardon bayan baksana
sakın yanliş anlama

bu şehrin neresindensin
söyle ki biz de bilelim
annenler uyuduğunda
haber ver kalkıp gelelim

kısacik saçlarına
taktığı tek bir toka
kurban olayım senin
ağzındaki sakıza
takılmışız oltaya
alma bizi dalgaya
başka işiniz yoksa
bekliyoruz yatıya
troke troke
kurban'ın parasızıktan dolayı kendi imkanlarıyla çektiği ve belki de en eğlenceli klipleri olan şarkıdır. la la la nakaratlarının arkasına hassiktirrr nidalarıda eklenmiştir deniz yılmaz tarafından..
muvo muvo
konserlerinde la lal la kısmından sonra "hassiktir lan" kısmının hep bir ağızdan söylenmesiyle ortamdaki herkesin dağılmasına neden olan şarkı.nedendir bilinmez ama kızlar daha çok sever bu şarkıyı.
ness ness
sözlerinin çok samimi, keyif veren özelliklere sahip olduğu şarkı. özellikle "kurban olayım senin ağzındaki sakıza" derken insan haz alıyor, bilmiyorum neden.
hımhımdahımhım hımhımdahımhım
aslında güzel, cilveli kadın anlamına gelen lakin günümüzde şekil değiştirmiş, isim olarak da kullanılan kelime.

çok eskiden halamın bir komşusunun kızının adıydı. kadın garip şivesiyle cama çıkıp kızını ismiyle çağırırdı. o zaman dahi yadırganan bu isme sahip olan kız, günümüz de ne durumdadır düşünmeden edemedim.
senzahmetetmebenalırım senzahmetetmebenalırım
kurban'ın en güzel parçalarından biri...

sanki bu parçayı kıza ali desidero söylüyordur... gerçi orda olan kadın pek enteldi bu mahallemizin hafif kızı ama olsun...

içince çok güzel oynanır bunun eşliğinde...
suskungeveze suskungeveze
eski dilde güzel bir anlamı olsa da pek de hoş olmayan bir isim. 60 yaşlarında komşumuzun ismi mesela. yosma hanım teyze diyorum yahu. bir garip oluyor insan. kullanılmasın.
vjeshtitza vjeshtitza
bugün 42342 kere dinlemiş olabilir. hala şarkı başlarken "ayyh en sevdiğim şarkı çıktı aç sesini aç" heyecanını yaşıyorum. deniz'in* muhteşem sesi mi yoksa burak'ın* davulu konuşturması mı yoksaaa melodideki enerji patlaması mı nedeni bilmiyorum. bir anda gençleştim. evde tepinesim geldi. kurbanın değil türk alternatif müziğin en eğlenceli parçası. yeşş.
1 /