ysk

1 /
kambur gölgem kambur gölgem
21 nisan tarihinde hatırlanacak kurumdur.
belkide türkiya tarihinde ilk kez sivil irade hukuka yaptırım uyguladı.
2011 seçimleri öncesinde bdp'li bağımsız adayları veto eden ysk, 21.04.2011 tarihinde kürt-türk halkının baskısıyla kararından geri adım atmak zorunda kaldı!
kmskms kmskms
2002 yılında seçmen sayısını 41 milyon 407 bin, 2007 yılında 42 milyon 799 ve 12 haziran’daki seçimlerde ise bu sayıyı 52 milyon 700 bin olarak açıklayan ve 5 yılda seçmen sayısı 800 bin artarken bu seçimde 4 yılda neden 10 milyon artış olduğunu açıklaması beklenen kurum.
mfk md mfk md
nasıl ki geçen sene sınavlarda ösym rezil kepaze olduysa, bu seçimlerde de rezil kepaze olan kurumdur. yakın zamanda ajanslara düşen hatip dicle kararından bağımsız olarak konuşuyorum, sen bu adamı milletvekili olabilir diyerek izin veriyorsun, halk bir şekilde, bu adamı seçip meclise gönderiyor, sonra ysk çıkıp "ama sen milletvekili olamazsın yea" diyor. hukukçu değilim, bilen varsa beri gelsin. milletvekili olmak için şartlar "sanırım" gayet açık ve nettir. yani teoride sen bu adamlara milletvekili olabilir iznini veriyorsan,seçildikten sonra da onay vermen gerekecek. hem seçim öncesi hem de seçim sonrası cidden saçmalamış kurumdur.
danduni danduni
hatip dicle'nin milletvekili adayı olmasına engel cezasını bilmesine rağmen adaylığına izin verip arkasından da "pardon" deyip 80 bin diyarbakır seçmeninin oyunu çöpe atarak akp ye hiç de hak etmediği bir vekil daha kazandıran kuruldur.yahu yüksek olanı böyleyse alçak olanı nasıl oluyor merak ediyorum.
edit : "alçak"tan kastım il seçim kurulları, yani alt mertebeler demek istiyorum.
gelbabanayavrum gelbabanayavrum
her ne kadar hatip dicle hakkındaki kararını beğensem de,profesör mehmet haberal ve de mustafa balbay hakkında verdiği kararla beni hayal kırıklığına uğratan kurum..bırakın şu saçmalıkları artık..
bismillahirahmanirahimof bismillahirahmanirahimof
bugün yaptığı şeyin adı şerefsizliktir. iç hukuka kapalı olan bir kararla türkiye tarihinde ilk defa böyle bir saçmalığa imza atması kabul edilebilir değildir.

halkın iradesi, ülkenin kaderi üzerinde oynama yapıyorlar. sistem açığı yaratarak birilerine ülkeyi peşkeş çekmek net şerefsizliktir.

bu şaibe kabul edilemez.
1 /