yu gi oh

1 /
asakura yoh asakura yoh
dünyayı saran animelerden biridir yu-gi-oh.herkes kendi kart destesini seçerek düello yapar.3-4 sezonluk bir animedir,enter the shadow realm sezonu en güzelidir.dünya da o kadar tutulmuştur ki filmi bile vardır.

warnerbros.com - movies , tv shows and video games including harry potte nominated for two academy awards, including "best adapted screenplay," paul thomas anderson directs an all-star cast in the first ever film adaptat... warnerbros adresinden ayrıntılara ulaşılabilir.
kuzudis kuzudis
anime olarak o kadar başarılı bulmasamda bir pc oyunu için son derece başarılıdır yu gi oh. basittir. elinizdeki kartları, rakibinizin kartlarını da tahmin etmek suretiyle en iyi şekilde değerlendirmenizi hedef alır. bunu yaparken de destenizdeki eksik kartları tamamlamaya çalışır ve elde ettiğiniz her yeni kartta waaoowww demekten kendinizi alamazsınız.
saçmaladı yine bu saçmaladı yine bu
takip ettiğim ama sonradan bıktığım bir çizgi dizi. sistemi öyle karışık ve güzeldir ki, oyundaki en güçlü kart bile akıllıca yapılmış bir hamleyle alt edilebilir. bu nedenle çok fazla strateji barındırır.

ama çizgi filminden zaman içinde sıkıldım. nedeni de tüm bölümlerinde aynı kalıp olması.

10 iki güçlü rakip karşılaşır, esas kazanacak kişi bellidir ama kahramanımızın yaşam puanları aldığı saldırılarla düşer de düşer.
20 o sırada bir dostunun "sana güveniyorum, kazanabilirsin!" sözüyle kahramanımız kendine gelir.
30 hop bir flashback girer, anılarında kendisini destekleyen dostu iyi yaşanmış güzel zamanları hatırlar.
40 sonra kahraman "evet, dostum bana inanıyor, onu hayalkırıklığına uğratamam" der ve bir hamle yapar.
50 yener ya da oyun epey uzunsa karşıdaki düşmanı afallatır bu hamle.
60 go to 10

bir de kaçınılmaz şu söz vardır ki artık her bölüm duymaktan gına geldiği için geyik konusu bile olmuştur kardeşimle aramızda :
-(rakip hamle yapar)"şu kartı açınca seni yenmekle kalmıycam aynı zamanda dünyayı da ele geçiricem hatta komşumuza çamaşır makinesi hediye edicem, 4. nesil sözlük yazarlarını da 1. nesil yapıcam bla bla... (tehditler)"
-(kahramanımız gizli kartı açar) "o kadar kolay olduğunu sanıyorsan yanılıyorsun. tuzağıma düştün!"
saçmaladı yine bu saçmaladı yine bu
önemli bir final savaşının tam ortasında bölüm bitiren çizgi film. hele yugi ile firavunun karşılaştığı bölümde, 5 dakikalık savaş tam 3 bölüm sürdü. zırt pırt araya giren flashbackler, acı çeken esas kahramanlar, dostların "ben ona güveniyorum" nidaları ile eski anıları hatırlamaları. hadi ben büyüğüm, saçma gelebilir ama 12 yaşındaki kardeşim bile çizgi filmle dalga geçiyordu bu abartılardan dolayı.
ness ness
6 yaşındaki kardeşimin izlemesi vesilesiyle tanıştığım ve 20 yaşında beni çizgi film başına oturtan sebep.
yine de birçok yeri mantıksız geliyor, neden her düelloda iyi kahramanımızın karşısındaki "bu kez beni yenemeyeceksin" demektedir..
her seferinde yeniyor işte, her seferinde düşman da farklı oluyor..
bunlar gözardı edildiği zaman izlenebilir..
yine de bu mantıksızlığı asla 6 yaşındaki bir çocuğa anlatmayın, size çizgi filmi savunacak ve sizi anlamayacaktır.
glinious glinious
avrupa şampiyonası elemelerinde murat can bıçakcı'nın türkiye şampiyonu olduğu oyun.
avrupa şampiyonasını ispanyol rodrigo togores diğer oyuncuların pahalı x-saber desteleri ile dalga geçercesine 20$'lık frog destesiyle kazanmıştır. final maçı efsaneler arasındadır.
aurora borealis aurora borealis
şu abartıyı aşmış mıymıylanmalar olmasa hakikaten heyecanlı zevkli olabilirdi. en baba darbeyi yedikten sonra bile "bunu yapabilirim, yapalıyım, halam da olsa böyle derdi" tripleriyle ana kahramanımız yugi'nin rakibin en baba yaratıklarıyla en ağır hamlelerini bile kıytırıktan tuzak kartlarıyla kesmesi biraz dengeli olmalıydı. yav adam üç tane kapalı kart koymuş enayi misin, belli ki bi halt var o kartlarda ne gidip malak gibi vuruyosun? ha bunlar olmasa, yaratıklar, saldırılar karizma, oyun sistemi güzel valla. adam gibi bi senaryo ile şu oyun sistemi birleştirilse çok sevilen bişey olurdu bence.

ps: zorc baba büyüksün..
hocam bakar mısın hocam bakar mısın
severek izlediğim anime ,halen günde 1 saat oynarım kardeşimle yada ai ye karşı.
bu arada 1. sezondan itibaren türkçe fansub yapacağım . çeviren yok ,bari ben çevireyim türkçeye.
uncle uncle
izlenmesi çok zevkli bir anime ve bu animeye bağlı oyun.

çizgi filmi bir çok çizgi film ile benzer özellikler taşır. iyi ve temiz yürekli çocuk, kötü adamlar, kötü adamların esir ettiği iyi çocukların arkadaşları, kahramanın dayak yiyip yiyip en son hepsinin ağzına etmesi. bırakın çizgi filmi rocky serisi yada buna benzer iyili kötülü dövüşlü vurdulu kırdılı tüm film, çizgi film ve türevlerinin tüm klişelerini içerir

ama...

sanırım magic card denen ve bu oyundan farklı türlerde de oynanan o muhteşem oyunun çizgi film içerisinde olması animeyi esas izlemesi keyifli yapan şeydir. bilirsiniz ki ne kadar dayak yese de ne kadar zor duruma düşse de bi şekilde çıkacak. ama nasıl çıkacak işte mesele o. yeni kartlar çıkar en dandik sandığınız kart birden çoşar alayına gider. oyunun en güçlü kartı denen 3 savaşçı kartı (mavi gözlü beyaz ejder) kahramanımızın karşısındayken oyunda yere düşse yerden kaldırılmayacak kadar değersiz kartların birleşip alayının ağzına etmesi insanı çoşturdukça çoşturur.

oyunu da bu yüzden ayrı bir güzelliktir. her mühendisin kesinlikle oynaması gereken mühendisliğin temelini yansıtan bir oyundur. aynen mühendislikte olduğu gibi elinizdeki imkanları en verimli ve düzgün biçimde kullanmaya çalışırsınız. kartların çoğunun birden fazla özelliği ve bir araya geldiklerinde çok farklı davranışları olabilir. her kurduğunuz strateji rakibin yaptiğı bir hamle ile bozulabilir diğer elde yepyeni bir strateji yapmanız gerekebilir. bu yüzden heyecan son noktaya kadar devam eder.oyun deste ve kartlar alınarak oynanabileceği gibi bilgisayar üzerinden de rahatça oynanabilir. oyunun bir çok turnuvası düzenlenmektedir.

yu-gi-oh! türk - ana sayfa sitemiz yayınladığı yugioh bölümleriyle, kart arşivindeki binlerce türkçe açıklamalı kartla, mağazasında satılan yugioh ürünleriyle ve türkiye'deki... yugiohturk

sitesinden oyunla ilgili bir çok ayrıntı öğrenebilir, oyunu bilgisayara indirerek oynayabilirsiniz
vurun kahpeye vurun kahpeye
garip bir anime.eskiden ki o pokemon veya beyblade(yanlış yazmış olabilirim) in tadını vermiyor vermiyor yok yani olmuyor...digimon vardı birde.bu üçünün dışında çıkanlar yok.güzel değil.izlenmez.saygılar efenim.
1 /