yu ma tu

1 /
toxicalien toxicalien
aslında eziklikten değil çakallıktan firmanın ismini yabancı bir firma gibi göstermeye çalımış olan bir türk firmasıdır yu-ma-tu. eziklik diye nitelendirebileceğimiz de yabancı herşeyi kaliteli zanneden bilinçsiz tüketici davranışıdır.
wolfshade wolfshade
şirketine koçtaş (koçun taşşakları) adını uygun gören bir hayvansever görünceye kadar benim için en enteresan marka adı seçimi olarak kalacak. (ürünün önüne geçip toz yutturan isim diye de buna derim)
phoenix phoenix
babamın eve çok iyi bir japon malı aldım diye getirdiği ama ilk arızasında eve türk malıymış aq diye döndüğü marka.
junzi junzi
cd çalar değil kasistölçer üreten firmadır. oynatıcıları, asli görevi olan cd çalmak yerine yoldaki kasistleri müziği kesik kesik çalarak haber verir. nasıl bir lens koydunuz şu merete dedirtir.
ekşiözgür ekşiözgür
istanbul güneşlideki fabrikasında üretim yapan ve elektkronik alanında özellikle "televizyon ve uydu sektöründe" kalitesini ortaya koyan bir türk markası. türk markası olduğunu sonradan öğrendim. birçok yabancı şirketini kıskandırdığını düşünüyorum.
fiski fiski
fabrikaları bağcılar/güneşli'de olan firma.

cuma günleri depolarını müsait hale getirip herkesin girişine izin veriyorlar ve cuma namazı kılınıyor.
hoca devlet tarafından tahsis edilmiş ve gerek vaaz gerek hutbe sırasında (ki hutbe zaten diyanetten!) gayet düzgün konuşuyor.
yüzlerce insan geliyor, cumasını kılıp sessiz sedasız çıkıp gidiyor.

bence süper de mantıklı.
1 /