zorlama patlar

salon beyefendisi salon beyefendisi
burada geçen olay ve kişiler gerçeklikle alakası yoktur.adı geçen kurum ve kişiler tamamen hayal ürünüdür.
-yıllar önce bir gece vakti tam yatmak için odama giderken odasının aralığından çocuğumun değişik metafizik kitapları okuduğunu gördüm.ses çıkarmadım.yatsı namazını kılmasını istedim.o da tamam dedi geçiştirdi.gece kalktım.teheccüd için halen o kitapları okuyor.şartelleri indirdim.oflama seslerini duydum.
-çocuğum hep bana dinle ilgili sorular soruyordu.peygamber niye kocasının öldürdüğü kadınla ilgili sorusunu soruyordu.ortada bırakmamak için.neden küçük kızla evlendi.korumak için neden allah hepimize adil hayat sunmadı.o öyle istediği için.niye ben müslümanım öbürü değil.
orada 3 kere namaz emrine uyma durumu var.neden müslüman olmayanlar daha bilgili burada dinin değil uygulayıcısında sorun var.bu o dini kötü etmez.en son olarak da insanın kendi hayatında söz sahibi olduğuyla ilgiliydi.öyleyse ölümü sevmeyen insan neden buna engel olmuyor dedim.
-sonra ben onun okuduğu kitaplara baktım.değişik değişik şekiller koca göz işareti eski mısır dilinde metinler ve çevirileri vardı.bunları yırttım.çocuğum benden uzaklaşıyordu.artık o garip arkadaşlarının yanında kalıyordu.
-burada biraz kendimde hata olduğunun farkına varmıştım.çocuğuma daha yakın davranmaya başlamıştım.belli bir süre dinden bahsetmemiştim.sorduğu sorulara akıllıca cevaplar veriyordum.
-artık o değişik kitapları okumuyor.değişik arkadaşlarının yanına gitmiyordu.o bu sefer dine daha sıcak bakıyordu.yıllar önce böyle bir şey yaşamıştık.artık islam ve toplum dayanışma vakfı başkanlığını yapıyor.
-belki aşırı dine bağlı biri olabilirdim ama asla evladıma deve sidiğiyle tedavi ol demedim.her zaman sorgulamasına musammaha gösterdim.cevaplarını verdim.müslüman diye geçinip yobazlığı şiar edinmişliğe karşıydım.ben tek garip şeylerle aklının bulanmamasını istiyordum.
-o şimdi islamı 21.yy değerleriyle kaynaştırıp gelecek nesillere aktarıyordu.babamızdan gördüğümüz belki en büyük hata buydu.o da düzelmişti.