son peygamber

1 /
yaziyoo yaziyoo
islam dininde azhap süresi 40. ayette belirtilmiştir: "muhammed, sizin erkeklerinizden hiç birinin babası değildir; ancak o, allah'ın resûlü ve peygamberlerin sonuncusudur. allah, herşeyi bilendir." (azhap suresi, 40)
çaylakadam çaylakadam
biz bunu hz. muhammed olarak biliyoruz. ama başlığı görünce diğer dinlerin bunu kabul edip etmediklerinden emin olmadığımı fark ettim. ama etseler zaten onlar da müslümanlığı olurlardı düşündüm. doğru mu düşündüm bilemedim.
dumrul dumrul
son girimde bir yanlışlık olmuş. son peygamber reşat halife hazretleriymiş...

inanmasanız da saygı duyun lan. yoksa dalağınızı skerim.


dumrul dumrul
bugün kendimi tuğçe kazaz gibi hissediyorum ama son girimde bir yanlışlık olmuş. son peygamber aslında iskender evrenesoğlu hazretleriymiş.

bakın nasıl canlı yayında vahiy geliyor:
umarım söylememe gerek yoktur. inanmıyorsanız saygı duyacaksınız. saygı duymayanların dalağını tek tek skerim.
hey hey
inanılmaz derecede ilgi çekmeye çalışıyor şu an. istediğini ona ben veriyorum.

bu adam kötü kalpli arkadaşlar. sabahtandır tecavüz farkındalığı oluşturmak adı altında pek çok insanın kutsalına saydırıyor. ben artık gerçek hayatımda da insanlara "siz kötü kalplisiniz" demekten çekinmiyorum. bu arkadaşa da açık açık söylüyorum. sen kötü bir insansın. kötü olan bir şeye kötü demek iyidir. yapmak gerekir. ama kötü olan bir şeyi kötü bir şekilde, başka insanların kalbini kırarak onların önem verdiği şeylere söverek yapmak hiç de iyi bir şey değildir. tecavüzcüler suçlu ama sen de nefret duygunu insanlara sıçratarak, onları hırçınlaştırarak oldukça kötü bir şey yapıyorsun.

sabahtandır tecavüz başlıklarında tecavüzcüye söverken anasını siken mi istersin, adamı siken mi istersin, olayın kendisini siken mi istersin... yeminle oluşturduğunuz bu zıtlık, bu kendiyle çelişme halini gördükçe midem kalkıyor. arkadaş ben de çok ağzı bozuk bi insanım bu sebepten çok da kızarım kendime ama belki de en ciddi olman gereken anlardan, acılardan birinde biraz daha mantıklı davranmak gerekiyor diye düşünüyorum. şakasına falan küfür eyvallah da şu anda gerçekten gerekli değil bu haller.

biri tecavüzü küfürle savunur öteki içindeki pisliği iyi bir iş yapıyor gibi gözükerek perdelemeye çalışır. biz insanlar olarak gerçekten iyi olan hiçbir şeyi hak etmiyoruz. hiç hiç.

şunu unutma kötü kalpli herif, hiçbir inanç, en saçma bulduğum da dahil, böyle bir şeyi istemez. böyle bir şeyi savunmaz. müslümanlık da savunmuyor. lanetliyor. yeter artık her kötü şeyi dine bağlamanızdan bıktık. bu kadar saygısız olmanızdan bıktık. olayları bireylerle sınırlayın. gerizekalı olmakta nasıl bu kadar ısrarcısınız vallahi ben anlamıyorum. o adam ve ben, aynı aileden olsaydım bile beni suçlayamazdın. bu pislik o adama ait. bir adam üzerinden binlerce insanı suçlamak, onlara laf atmak... hakikaten akıl işi değil. ama görüldüğü üzre bunu prensip edinmiş insanlar var.

küfür etmiyorum. çok zor duruyorum. etmiyorum. etmiyorum...
son peygamber son peygamber
son peygamber olarak timurtaş hoca efendi eleştirisinden sonra eleştiri yemiş yazardır.

kötü olduğuma inanıyorsanız kötüyümdür. çünkü kötülük kavramı dine, inanca, fikre göre değişir. subjektiftir. herkes birilerinin kötü veya iyi olduğuna inanabilir.

fikirlerim size göre, sizin değer, inanç, kültür, ahlak kalıplarınıza göre kötü de olabilir. amma velakin bu beni hiç alakadar etmemektedir. siz iyiliği, kötülüğü, hatta islam dinini kendi inançlarınıza indirgeyebilirsiniz.

bu ülkede sizden farklı düşünenler sadece dinsizler değil, din sahipleri de. bu dinle alakalı değil; bazı insanlar çikolata sever, siz sevmezsiniz. kafasını uçuracaksınız?

ben benim, siz de sizsiniz. sizin değil, kendi fikirlerimi savunacağım. bu hep böyle olacak. her konuda aynı düşünmek zorunda değiliz.

ben günde beş vakit ezan dinliyorum, ama çıkıp da "bu kafirlere lanet olsun, inancıma aykırı şeyleri dinletiyorlar " gibi köktendinci bir tavır sergilemiyorum.

her gün allah adını duyuyorum. ama çıkıp da bazı köktendincileri gibi "sokayım x tanrıya, x adamın dinine " demiyorum.

benim gibi düşünenler hakkında onlarca nefret, kin dolu ifade kullanılıyor. ama çıldırmıyorum. normaldir. aynı inanıp düşünmüyorum. zaten zıt fikirlere sahip olunduğu için böyle. bu ülkede herkes sizin klonunuz olmayacak. klonlar dünyasında değiliz. ve ben benden farklı düşünen insanların çok olmasından haz alırım.

bana göre hareket etmeyeceksiniz. kendi fikirlerinize göre hareket edeceksiniz.
1 /