süleyman seba

1 /
psychodad psychodad
gitmesi için herkesin yalvardığı bjk başkanı
"15 sene oldu
senin süren doldu
yeter artık seba
artık istifa"
olsun
"ahmet dursun
seba gitsin"
olsun unutulmaz tezahüratlardandır.
genaro genaro
yönetici olarak hatası sevabı olmuştur ama insan olarak futbol dünyasında ayrı bir yeri olan kişi. bir gün birilerinin arkasından konuştuğunu, seviyeyi düşürdüğünü, düzeysiz polemiğe girdiğini duymadım görmedim. ilkeli ve duruşu olan bir başkandı. yaşamıyla tavırlarıyla hep mütevazıydı.
exfloresse exfloresse
bjk plaza'nın da bulunduğu spor caddesi etrafındaki sokaklardan birisinde oturur ve oradaki pazardan alışveriş yapar. pazar torbalarını da kendisi taşır. öyle de bir adamdır.
blaberus blaberus
oturduğu semtin ana caddesine ismini vermiş efsane beşiktaş başkanı. o civarlarda dolaşırsanız, bakkaldan kaşar alırken, elinde torbalarla marketten gelirken ya da ara sokaktaki küçük bir restoranda akşam yemeğini yerken görebilirsiniz. mahallede ona herkes "süleyman baba" diye hitap eder.
rampada lambada rampada lambada
çok çok çok sevdiğim bir beşiktaş aşığıdır kendileri.hatta küçükken dedem olduğunu sanmışlığım bile var.babam da çok severdi ondan etkilendim herhalde.bir de unutamam beşiktaş taraftarları yönetiminin son zamanlarında kendisini protesto etmek için inönü stadının önünden yürümüşlerdi '' süleyman babanın bir çiftliği var,çiftliğide öküzleri var'' diyerekten.
eskiunited eskiunited
son dönemlerinde oldukça fazla eleştirilmeye başlanmış insandı. beşiktaş gün geçtikçe kötüye gidiyordu. özellikle galatasaray arayı hayli açmıştı. beşiktaş'ın eski kafayla yönetildiğini söylüyor, artık genç ve modern beyinler tarafından yönetilmesini istiyordu basın ve taraftar. yapılacak kongre öncesinde 2 yıllığına aday olacağını ve başkan seçilirse bir dahaki seçime girmeyeceğini söylemişti. ardından tekrar başkan seçildi ve 2 yıl öyle böyle geçti. bu iki yılın sonunda yapılacak olan seçimlerde daha önce söylediğinin aksine "aday olacağım" demişti. hem başarısız bir takım yaratmıştı, hem de sözünden dönmüştü. bunun üstüne taraftar ve basın iyice ateşlendi ve yoğun baskılar yapıldı tekrar aday olmaması için.

sonunda aday olmadığını,fakat uzun yıllar genel sekreterliğini yaptığı serdar bilgili'yi değil de hasan arat'ı destekleyeceğini söylemişti. hasan arat'ın seçilmesi durumunda takımı yine seba'nın yöneteceğini düşünen üyeler,soğuk baktılar arat'a ve sonunda oylar serdar bilgiliye kaydı.

o dönemki (seba'nın son dönemleri) beşiktaş'ı seyretmek mutsuzluk veriyordu insana. şampiyonluk üçlemesinden sonra uzun süren başarısız bir dönemin içerisindeydik. ve herkes gibi ben de ahmet dursun seba gitsin demiştim. seba gidince efsane oldu, ahmet ise rezil edildi.

yine sportif başarısızlıklar var, üstelik ileriki yılların sponsorluk anlaşmaları da yapıldı tüpçü tarafından, bu anlaşmaların çoğunda paralar önceden alındı. ve hala ortada maddi anlamda güçlü bir beşiktaş yok. vicente del bosque ve jean tigana sözleşmeleri devam ederken gönderildiler, sırf bu iki ismin bile büyük tazminat meblağları bulunuyor.


demem o ki; sportif başarısızlıklar hala daha devam ediyor, hatta geriye gittiğini söylemek yanlış olmaz. maddi anlamda güçlü olacağına güçsüz duruma düşen bir kulüp var önümüzde. bunun üstüne sözünden dönen, abuk sabuk laflar eden başkan ve yönetim kadrosuna sahibiz. sportif başarıyı geçtim, rezil edilmeyen, saygı duyulan bir takım istiyorum. bu da ancak seba tarafından olacaktır. gelsin yine otursun o koltuğa, konuşacağı zaman konuşsun, sustursun arsız dilleri. şu günleri yaşayan beşiktaşlılar ona sırt dönmeyecek, başı dik gezeceklerdir.

(bkz: tüpçü gitsin seba gelsin)
(bkz: kurtar bizi bu bok çukurundan)
fl oz fl oz
türk spor tarihinin en çok saygı duyulan insanlarından biri. sadece gerektiğinde konuşurdu, ama konuştu mu da herkesi susturmasını bilirdi.

hatta söylediği bir söz şöyledir: "herkesi bir defa,birini herzaman aldatabilirsiniz ama herkesi herzaman aldatamazsınız''
coughlin yasası coughlin yasası
bugünkü gazetelerde, şu anki beşiktaş klubü başkanı ve yöntim kurulu üyeleri ile ilgili haberleri okuduktan sonra, gözlerimin tekrar tekrar aradığı efsane başkandır.

beşiktaşımızın dünü;
(bkz: gazetevatan )

ve beşiktaşımızın bugünü;
(bkz: bu küfürü ona söyleyin - şampiy10 haber g.saray-beşiktaş derbisi sırasında ve sonrasında şeref tribünü'nde yine istenmeyen olaylar yaşandı.. delgado'nun kırmızı kart gördüğü pozisyondan s... gazetevatan )
1 /