instela yazarlarının şu an hissettikleri

tali kurucu iktidar tali kurucu iktidar
bir yandan hiçbir yere sığamamanın, yurtsuzluğun, kimsesizliğin verdiği sıkıntı; diğer yandan bir boşluk ama, kocaman bir boşluk. insanlara gereğinden fazla değer vermenin, boş yere güvenmenin sonucunda, verilen emeklerin, gösterilen sevginin, duyulan saygının beş para etmediğinin göstergesi olan kocaman bir boşluk. sırf öyle olmasını istediğim için inandığım temeli olmayan hayallerimin tuzla buz olmasının ardından bile bile sırtlandığım acılar ve hiç kapanmayacak yaralarım.. her defasında ders aldığımı söylediğim ve "bu kez farklı olacak" umuduyla tekrarladığım hatalarım..

keşke bir mucize olsa ve bir anda yok olsam.
1

ios 12

mgun mgun
1 saattir yüklenmedi, alev topuna döndü telefon...

yüklenene kadar üstüne çaydanlığı koyayım da su kaynasın en azından...

götler!

araba sürerken gelen uyku

delikadirulen delikadirulen
konuyu ekşide görünce burada açmak istedim, aramaya da inandım ama bulamadım.
bu uyku çeşidi dünyanın en sinsi şeyi olabilir. bildiğin şeytan icadı amk. mesela abim bir kaç sene önce evine 10 dk kala uyuduğu için kaza yaptı. mesele de bu işte kenara çekip uyumak yerine 10 dk dayanırım herhalde amk deyip yola devam ettiği için kaza yaptı. kendisi allah'tan kalçada bir kırıkla atlattı kazayı. arabası perte çıktı. tarlaya girip kayaya çarparak kaza yaptığı için başkasına da zarar gelmedi ama bu şanslı bir vaka. kendisine de başkasına da çok daha büyük zararlar verebilirdi.
iki ay önce ben de neredeyse uyuyordum mesela. izmit istanbul arası kısa bir yolda ve yine eve 10 dk mesafede. uyumadım ama uyku öyle fena bastırdı ki şeritte durmakta zorlandım resmen. arabada 1 yaşında oğlum var bir de. emniyet şeridine çekip 10 dk dinlendim kendime gelmeye çalıştım.
tavsiye vermeyi çok sevmem ama bu yazdıklarımı tavsiye olarak alınmasını isterim. teorikte olayın ne kadar tehlikeli olduğunu biliyoruz ama pratikte insanın başına gelince bu resmen ölümden bir adım öncesi diyorsunuz.

doktorlar zenan

porsiyon mu ekmek arası mı porsiyon mu ekmek arası mı
dizideki en gerçek, hatta gerçekte karşılığı olan tek karakterdir. ana bacı kayıyorsak da oyuncu ablamız iyi olduğu içindir.

fen lisesinde fazla bulunur ama bunun dışında çevrenizde de muhakkak oluyor böylesi. küçük zenanlar. normalde zenan gibi dobra değil de ela gibi sinsi, mal gözükürler fakat yeri geldiğinde hırslarına göre adam harcarlar. gerçek zenan'dan daha tehlikeli daha pislik. hatta diziyi izleyenleri inceleyince, herkes kendini bir karakter ile özdeşleştirirken zenan'ı alan azdır.

zenan dışında diğer yeni yetme mal doktorlar da eğitim sisteminin rezilliğine dikkat çekmek için seçilmiştir. seyirci, sürekli kabız acısı çeken yüz ifadesine sahip ela'yı örnek bir doktor olarak kabul edince planlar değişti. yoksa on numara dizi olacaktı.

ilkokula başlayacaklara tavsiyeler

harley davutoğlu harley davutoğlu
bu siteyi nereden buldunuz o yaşta bilmiyorum ama buradan tavsiye almayın. büyük ihtimalle okumayı da bilmiyorsunuz zaten...
2
devamı