mutsuz insanlara tavsiyeler

kendinibulamayankız kendinibulamayankız
ona buna göstermeyeyim, üzülmesinler diye kasmayın. çoğu kişi takmaz zaten üzüntünüzü, en fazla üzülüp enerjinizin düştüğü için içten içe size kızarlar, onları da sizin takmamanız gerekir malum. nasıl hissediyorsanız öyle yaşayın, başkalarının düşüncelerini önemsemeyin. bir de mutsuzluktan çıkmak istiyorsanız, basit ama bazen çok zor gelebilen bir şey var, kendinizi sevin ve sevdiğiniz şeyleri yapın. bunu yapmak için doğru anı beklemeyin, çünkü yok ki. siz enerjiniz yettiğince yavaş yavaş işleyin bunu. sonra bakmışsınız işler daha da hızlanmış istediğiniz yolda. kısacası başkalarını takmayın, kendinizi bir şeyler yapmaya zorlayın, harekete geçin.

can alıcı şiir dizeleri

buldur buldur
çok yorgunum, beni bekleme kaptan.
seyir defterini başkası yazsın.
çınarlı, kubbeli, mavi bir liman.
beni o limana çıkaramazsın...

* *

instela

heboslukyokyani heboslukyokyani
google yazıldığında "ekşisözlük"te konunun 1., instela'nın 2. sırada çıkması mı daha trajik yoksa 150.000 kullanıcıdan "yurt dışına açılacağız.. üye sayısını arttıracağız"dan buralara gelmek mi daha trajik anlamadığım hadise...

g*tüm g*tüm kepenk indirmeye giden oluşum.. ^^
k: www.google.com ..35i39l2j0l8.1288.3412..4239...1.0..0.151.1018.0j8......0....1..gws-wiz.......0i131i67j0i131j0i10j0i30.SCN9crDJWCY&ved=0ahUKEwiNluz6oanlAhUnzoUKHfoRC8oQ4dUDCAU&uact=5
khttps://webrazzi.com/2015/02/20/instela-itu-sozluk/

edit: ha bi de "en büyük trafik mobil'den geliyor" denilmiş ancak telefon uygulaması hala yok.. ^^ perhiz lahana turtuşu ilişkisi..
2

can alıcı şiir dizeleri

beyond doubt beyond doubt
ya dışındasındır çemberin
ya da içinde yer alacaksın
kendin içindeyken kafan dışındaysa
çaresi yok kardeşim
her akşam böyle içip, kederlenip
mutsuz olacaksın...

çember

murathan mungan

mutsuz insanlara tavsiyeler

ila ila
"iki ağır ameliyat ve ömür boyu bir hastalıkla yaşama mecburiyetime rağmen ben her yeni doğan gün için mutlu olabiliyorsam" diye başlayan bir cümle kurmak isterdim ama gerek yok. herkes istediğini tercih edebilir. isteyen istediği gibi mutsuz olabilir. hayatın tek amacı da zaten mutlu olmak olabilir mi. beni günübirlik detaylarla yoran insanlardan uzak olmayı tercih ederim ben sadece.
devamı